Internet Explorer’ın anime tarzı reklam filmi

Eskiden Ay Savaşçısı diye bir anime vardı, kız kardeşim izlerdi ordan biliyorum. Elbezi ebatlarındaki temsili eteği ve Viktoryıs Sikrıt kataloğundan fırlamış gibi duran arkadaşları ile 90’ların çocuklarını daha “çağdaş“, daha “modern” bir geleceğe hazırlardı. Biz ona çizgi film derdik, neticede o zamanlar çizilerek film haline getirilen her şey bizim için çizgi filmdi. Çekik gözlüler tarafından üretilen ve insanüstü bir hayranlıkla sevilen bu tür yapımlara anime denildiğini şahsen çok sonraları öğrendim.

Microsoft, yeni Internet Explorer için Ay Savaşçısı konseptli bir reklam filmi hazırlamış. Bunu global pazarı hedefleyerek mi yoksa lokal bir çalışma olarak mı yapmış bilmiyorum ancak anime hayranı çekik gözlüler tarafından çok ama çok sevileceğinden adım gibi eminim. Eğer ürünümü Japonya’da veya Çin’de pazarlamayı düşünen bir girişimci olsaydım, o coğrafyanın insanlarına diş macunu veya ne bileyim yeşil mercimek satacak olsam bile reklam filmlerimde mutlaka Godzillavari ejderhalar, iri gözlü uzun bacaklı anime karakterleri kullanırdım. Herifler zaten hayal dünyasında yaşıyorlar, bayılıyorlar böyle şeylere.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. Emre Tunç dedi ki:

  Tek cümle; Nice try IE

 2. ahmettatar dedi ki:

  Videodan birşey anladıysam ne olayım.. Ama bu Sailor Moon’un fanıydım bende hayla bütün müzikleri kayıtlıdır bende.. Birde Dragon Ball vardı sonradan filmide çıktı Dragon Ball’ın keşke Sailor Moon’un da filmi yapılsa şöyle güzel güzel hatunlar falan ne güzel olur.. Usagi birde kedisi Luna’nın hastasıydım gerçekten yapbozları falan bile var bende.. Güzel çizgi filmler vardı bizim zamanımızda.. Şimdi yayınlanan şeyleri görüyorum yapımcıları çizerleri bulsam ıslak odunla döverim böyle çizgi film böyle çocuk programı mı olur lan diyerekten.. Tele Tubbiesler vardı bir ara gece rüyasına girer çocuğun kabus görür onu izleyen çocuk ya ne suratsız ne meymenetsiz tasarımları vardı onların kaylu diye bir velet var birde pepe onlarıda hiç sevmiyorum sinir oluyorum çibiler power puff girlsler şekilsiz biçimsiz estetikten yoksun.. Eskilerin gözünü seveyim bir Red-Kit bir Heman , bir Shera, bir Şirinler, bir Şeker kız Candy, Casper ilk yayınlanan Ninja Kaplumbağalar birde Batman on numara çizgi filmlerdi sonradan Ninja kaplumbağaların çizimlerini değiştirdiler bozuldu izlemedim.. Bu çizgi filmleri kaçırmamak için uykumdan olurdum ben ya sabahın köründe ayağa dikilirdim.. Güzel günlerdi ya..

 3. Muhammed dedi ki:

  Animelerin en güzel özelliği tamamiyle “hayal ürünü” olmaları ve “gerçekle” alakasının olmaması.
  Tıpkı İnternet Explorer gibi…

 4. Muhammet dedi ki:

  Bir anime hayranı olarak beni IE kullanmaya itiyor şu anda bu reklam. :D

 5. mustafa dedi ki:

  hayır yani neden? 5 N lerin hepsi.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir