İnterneti sosyalleşmek için kullanım oranları artışa geçti


Genel internet kullanımı üzerine ülkemizde ve diğer bir çok ülkede yapılan araştırmalar insanların interneti sosyalleşmek ve yeni insanlarla tanışmak üzere kullandığını gösteriyor. Özellikle Cisco tarafından yapılan son araştırma birbirinden ilginç sonuçları ortaya çıkarmakta. Araştırma genellikle üniversite öğrencileri üzerine yapılmış. Buna göre öğrenciler, interneti genellikle Sohbet etmek ve sosyalleşmek için bir araç olarak kullanıyor. Bir diğer ilgi çekici sonuç ise insanların Chat sitelerine olan ilgisi üzerine. Öğrencilerin %57’si internetin vazgeçilmez bir alışkanlık ve kaynak olduğunu düşünüyor. Kısaca ilk kısımda belirtildiği şekli ile insanlar interneti özel işlerini yerine getirmede bir araç olarak görüyor.

Anket sonuçlarının devamında ise insanlar interneti yeterince güvenli bulmuyor ya da şeffaf bir ortam olmadığını düşünüyor. Ülkemizde ise internet daha çok sosyalleşme için kullanılıyor. Toplum içerisinde konuşulamayan bütün konular sohbet sitelerinde rahatlıkla paylaşılabiliyor. Burada devreye oldukça popüler olan ve son zamanlarda daha çok kişiye ulaşan sohbetci.com girmekte. Yenilenen arayüzü, güvenilir altyapısı ve birbirinden farklı Chat odaları ile sohbetci.com tam olarak aradıklarınızı size sunmakta.

Siz de yeni insanlar ile tanışmak ve daha çok kişiye ulaşmak istiyorsanız sohbetci.com’u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Aradığınız, arzuladığınız güvenilir ve kaliteli ortama sohbetci.com‘un kolay ve anlaşılabilir altyapısı ile ulaşabilirsiniz.

Bu bir reklamdır

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.