İnternetini kapattırmak isteyen adamın çilesi

Tahsin Hasoğlu (videodaki kel arkadaş) son zamanlarda güzel tespitlerde bulunuyor. Müşteri Hizmetleri isimli parodisi bunlardan bir tanesi. Yeminle söylüyorum tıpkısının aynısı bir çileyi sevgili mesai arkadaşım Bünyamin çekiyor. Zamanında D-Smart’tan internet hizmeti almak gibi bir hata yapmış ve 1 – 1.5 aydır bu hizmeti sonlandırmak için uğraşıp duruyor. Kendi numarasından aradığında 20- 30 dakika beklemesine rağmen telefona cevap vermiyorlar, farklı numaradan arayınca cevap veriyorlar fakat kim olduğunu öğrenir öğrenmez sanki hatta sorun oluşmuş gibi pat diye telefonu kapatıyorlar. Abartmıyorum, yaşadıklarını birebir gözlemledim.

Ne yazık ki tüketicisini tam anlamıyla koruyan yasalara sahip değiliz ve bu iş böyle devam ettikçe kodaman firmalar bizleri sağılacak inek gibi görmeye, vermedikleri hizmetlerden vazgeçmek istediğimizde imzalattıkları haksız taahütler vesilesiyle ağzımıza tükürmeye devam edecekler.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

7 Yorum

 1. Bünyamin AKÇAY dedi ki:

  Az bile söylemişsin caner; en son 1 saat 20 dakika bekledikten sonra telefonu ben kendim kapadım.
  İşgüzarlıklar uzmanı D-Smart arandığında muattab bulamadığınız, Faturanız geldiğinde anında mail,sms ve çağrı ile sizi uyaran fakat otomasyonunu bi yana şifre sıfırlama ekranı bile çalışmayan bir sistemi olan sözümona kurumsal bir şirket.
  Sakın ama sakın D-Smart ile iş yapmayın diyorum.
  Dur abi sinirlendim şimdi bidaha arıyorum dsmartı nasıl olsa su yakıyor bu telefon.

 2. Bilgehan dedi ki:

  Toplumun geneline hitab eden sektörlerde hizmet standardı getirilmeli. İnternet, telekom, bankacılık, sağlık gibi sektörlere hizmet standardı getirilmeli. Bu gibi sektörlerden alınan her bir hizmet yada ürün için standart prosedürler ücretler vs. belirlenmeli. Örneğin bir banka hangi hizmetleri veriyorsa a’dan z’ye belirlenmeli ve bu hizmet karşılığı alınabilecek azami ve asgari ücretler ve artışları belirlenmeli. Vatandaş bir sıkıntı yaşadığında bu standartdan bakarak haksızlığa uğrayıp uğramadığını bilmeli. Günümüzde özellikle bankalar ve özel hastaneler sorma ver parası başlığı altında vatandaşın kanını emiyorlar. Adam gibi bir denetim yok. Açıkçası ağaları denetleyecek irade de yok. Devlet, alınan ücretten vergimi alıyorsam gerisi beni ilgilendirmez havalarında. Ancak milletden bu yönde baskı gelmesiyle birşeyler olabilir kanımca.

 3. mediocretr dedi ki:

  Arkadaş herhalde bu ülkede internet servis sağlayıcılarla bir sorun yaşamayan benim dsmart(smile),ttnet,superonline üçünü de kullandım ne açmada ne de kapamada sıkıntı oldu harbiden başka insanlara çok çektirdiklerini görüyorum.

 4. kralizasyon dedi ki:

  Çok iyi anlatmışlar olayı cidden.

 5. Kadir dedi ki:

  Benimki tam tersi inşallah böle durumlar bizimde başımıza gelmez. Tahmin ettiğim kadarıyla yakında benim hattı ben istemeden kapatacaklar :D Bilgisayarı televizyon niyetine kullanıyorum. Türkiye’de izlemediğim dizi film kalmadı şimdi başka ülkelerdeki dizileri izliyorum.Adamlar arıyor “Beyefendi sizin eve tivibu bağlasak nasıl olur?” diye soruyorlar :D

 6. zeki dedi ki:

  Geçen hafta ttnet ben kapattım. 65 tl internet+25 telefon. İflağımı kestikler. Fakat şu d-smart bayisine gidip kapatamadı mı ?

 7. Cansın dedi ki:

  video uçmuş

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir