Irfan View – Ufak ve işlevsel resim editörü

irfanviewBosnalı bir genç olan Irfan Skiljan tarafından yazılıp dünyaca ünlü bir resim düzenleme aracı haline gelen Irfan View binlerce kişi gibi benimde uzun yıllardır service pack arşivimin ve bilgisayarımın vazgeçilmezleri arasında. Programı gerçekten o kadar çok seviyorum ki bazen Irfan View olmadan Photoshop bile eksik geliyor :) Emin olun abartmıyorum, çünkü o kadar çok resim formatını destekliyor ki bazen Photoshop dosyalarını (.psd) önizlemek için onu kullanıyorum, çünkü onlarca .psd dosyasını sadece önizlemek için Photoshop’la açmaya kalkmak programın açılma süresini göz önünde bulundurunca zulümden farksız. Arkadaşlarımın çoğu da standart Windows resim görüntüleyici yerine Irfan View kullanıyor, artık programa ne kadar sempati duyduğumuzu siz hesap edin.

irfan_view

Program hemen her türlü resim dosya tiplerini desteklediği gibi bir çok video formatını da destekliyor. Irfan View tarafından desteklenen dosya uzantıları:
irfan-view-desteklenen-formatlar
* = PlugIn gerektiren uzantılar.  Plugin sayfasına git

Irfan View ve Türkçe dil dosyası ile birlikte hazırladığım paketi Egonomik üzerinden (1.32Mb) veya kendi sayfasından indirebilirsiniz:
http://www.egonomik.com/program/irfanview_423_turkce.zip
http://www.irfanview.com/main_download_engl.htm

Irfan View Anasayfası
http://www.irfanview.com

Irfan View Plug-in sayfası
http://www.irfanview.com/plugins.htm

Irfan Skiljan Hakkında
http://www.irfanview.com/main_about.htm

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.