İş Bankası’na bir şeyler oluyor ama anlamadım

İş Bankası Tower
Hep sorunlar hakkında yazacak değiliz ya, nadiren de olsa insanın karşısına güzel şeylerde çıkmıyor değil. Bu yazıda sizlere İş Bankası’nın takdire şayan bulduğum üçüncü hareketini anlatacağım.

Birincisi kredi kartımla ilgili yaşanan ve bu aralar Caner’le benim için fazlasıyla popüler olan hırsızlık mevzu idi (ayrıntılar için şuraya tıklayınız), ikincisi burada anlatmadığım ama yine aynı konu ile ilgili kredi kartı servisinin olaydan yaklaşık bir ay sonra bana tekrar dönüp konu ile ilgili bilgi vermesi, tutarın ekstreme yansıtılmadığını bu yüzden herhangi bir iptal işlemi yapılamadığını, ola ki yansıtılırsa “lütfen bizi bilgilendirin ve bu tutarı ekstrenizden düşelim” şeklinde lafların edildiği telefon görüşmesi idi. O zaman da çok takdir etmiştim İş Bankası’nı…

Gelelim bu yazıyı yazmama sebep olan bu akşam ki mevzuya; ablamın hesabından internet üzerinden bir havale işlemi gerçekleştirecektim, vadeli hesaptan bir miktar para aktardım. Daha sonra bizden kaynaklanan bir problem sebebiyle havale işlemini gerçekleştiremedim. Telefon eski olduğu için Cep Anahtar kuramadım, karşı tarafın hesap numarası yanlış çıktı falan filan gibi şeyler işte. Neyse bir iki başarısız denemeden sonra olayın peşini bıraktım ve daha sonra denemeye karar verdim, sayfayı kapatıp kendi işime bakmaya başladım. Üç aşağı beş yukarı 15-20 dk sonra İş Bankası’ndan şöyle bir telefon aldık:

İnternet üzerinden hesabınızda şöyle şöyle bir işlem yapılmıştır. Güvenlik açısından emin olmak için arıyoruz. Bu işlem hakkında bilginiz var mı?

Ablam telefondaki kişinin sorularını şaşkınlıkla cevaplayıp kapattı. Onun için belki çok bir şey ifade etmiyordu bu hareket fakar uzun süredir bu tip mevzuların mağduru ve takipçisi olarak benim çok hoşuma gitti. İş Bankası’na da yine kocaman yıldızlı bir 10 puan verdim. Çeşitli durumlarda bankalar bu tarz hareketlerde bulunuyorlarmış diye duydum ama benim başıma ilk defa geldiği için şaşırdım doğrusu. Belki istisna, belki tesadüf, belkide rakamsal-duygusal bir olay bilemiyorum ama bazı durumlarda insanların işlerini normalde yapmaları gerektiği gibi yaptıklarında ne yalan söyleyeyim şaşırıyorum, şaşırmama da ayrıca şaşırıyorum :)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir