İş Bankası’nın web sitesini dönerciler mi tasarladı?

Düzeltme 20.11.2009
İş Bankası yetkilileri bu yazıda geçen sorunun üzerine eğilmiş ve söz konusu problemleri çözerek olası yeni mağduriyetlerin önüne geçmişlerdir. İş Bankası yetkililerine duyarlılıkları için teşekkür ederiz.

Internet Explorer 8:
Internet Explorer 8 Hata mesajı: “Lütfen Internet Explorer 5.5 veya üzeri bir tarayıcı kullanınız! Şu an IE8 Sürüm: 8.0 kullanmaktasınız.” Yani adam diyor ki “IE 5.5 arkadaş, 8 olmaz git bi yerden daha eski bir versiyon edin.” Burası zaten sözün bittiği nokta iken ben bir de diğer tarayıcılarla şansımı denemek istedim.

Firefox:
Firefox 3

Google Chrome:
Google Chrome 3

Opera:
Opera

Safari:
Safari
Daha ne yapılabilir? Sen bırak ie5.5’i diğer hiç bir tarayıcıya geçit vermemişsin a mübarek tasarımcı/dönerci, biz ne yapalım…

Hatcecağızımın meramını dile getiren açıklaması:

İş Bankası mensubu çocuğu olarak bunu yazmam ne kadar doğru bilmiyorum ama bu olay gerçekten canımı çok sıktı. Yaklaşık 1 ay önce İş Bankasının İzmirdeki Bölge Müdürlüğüne Özgeçmişim (CV’im)’le  birlikte gittiğimde, artık başvuruların bölge merkezlerinden teslim alınmadığını ve İnternet üzerindeki İş Bankası İnsan Kaynakları bölümünden yapmamı söylediler. Bende öyle yaptım. Başvurumu yaptığım sıralarda  Internet Explorer 5.5 yüklüydü. Daha sonraki günlerden birinde bir gün Canım çekti gittim Internet Explorer 8’i yükledim. Yüklemez olaydım keşke, o günden beri CV’me ulaşamıyorum. Internet Explorer 5.5 tekrar yüklemeye çalışıncada “Arkadaşım senin kafanmı güzel ? Sen son model bi 8 almışsın yüklemişsin şimdide kalkmışsın; yaa ortaağam bizim burda bi 5.5’luk vardı o nerde diye nostalji yapıyosun” dercesine  bi uyarı mesajı gönderdi. Madem öyle bende hayatımdaki PC Doçent Doktoru ve yeminli Bilirkişisi Canercazıma danışırım dedim. Oda sağolsun Hatcecan neyden muzdaripsen sen yaz ben bunların eşgalini aldım alırım ben onların façasını aşağı diyince bende çok pisleştim yazdım.

(Zaten bu yaz Çeşme İş Bankası  Tesislerindende  yer ayarlamamışlar bide böyle yapınca temelli soğudum len sizden  İnsan Kaynaaaa)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

13 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir