İşletmelerde LED ekran kullanımı ve avantajları

Birçok marka ve firma tarafından rağbet gören LED ekran teknolojileri, günümüzde sıklıkla tercih edilen reklam araçlarından biridir. Genel ifadeyle, işletmelerin vitrinini başarılı bir şekilde hedef kitleye yansıtan LED ekranlar, aynı anda yüzlerce kişinin dikkatini çekerek satışların artmasına katkı sağlar. Her sektörde rekabetin revaçta olduğu günümüzde, marka ve firmaların rakiplerinden sıyrılabilmesi için etkin reklam yöntemlerine başvurması gerekir. LED ekran teknolojileri bu anlamda ideal pazarlama seçenekleri arasında yer alır.

Reklamcılıkta Hangi LED Ekran Çeşitleri Kullanılmalıdır?

LED ekran denildiği zaman akıllara iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere iki farklı seçenek gelir. LED ekranlar kullanım alanlarına göre farklı üretim şekillerine sahiptir. İç mekan led ekranlar, kapalı ortamlarda kullanıma uygun olan led ekranlardır. Mağazacılık sektöründe iç mekan led ekranlara sıklıkla rastlamak mümkündür. O an ilgili markanın hangi ürünlerinin popüler olduğunu, kampanya fiyatlarını, indirim sezonu olup olmadığını LED ekranlar aracılığıyla öğrenmek mümkün.

Mağaza vitrinlerini destekleyen led ekranlar, hedef müşteri kitlesini bilgilendirerek satışların artmasına katkı sağlar. Yüksek çözünürlüğe sahip olan led ekranlar, dikkatleri üzerine çekme konusunda da başarılıdır. Uzun süreli çalışsa bile led ekranlar ısınma yapmaz.

Bir diğer led ekran seçeneği ise dış mekan led ekranlardır. Dış mekan led ekranlar da açık havada kullanıma uygun olan led teknolojileridir. Totem led ekran gibi şehir merkezlerinde ya da alışveriş merkezlerinin önlerinde bu LED ekranlara rastlamak mümkündür. Binaların dış cephelerine giydirilen LED ekranlar da günümüzde en sık rastlanılan led teknolojileri arasında yer alır.

Dış mekan LED ekranlar oldukça dayanıklı ürünlerdir. Her türlü hava koşuluna rağmen çalışmaya devam eden ve performansı etkilenmeyen bu led ekranlar, hedef kitlenin dikkatini çekme konusunda profesyoneldir. Metrelerce uzaklıktan farkedilebilen bu devasal ekranlar, yedi gün yirmidört saat reklam yapmak isteyen işletmeler için harika bir seçimdir.

Reklamcılık sahasında hem iç mekan hem de dış mekan led ekranlar başarılı geri dönüş sağlar. Dış mekan led ekranlar dayanıklı malzemeden üretilir ve dışarıdan gelecek darbelerden etkilenmez. Farklı ebatlarda üretilebiliyor olması, led ekran teknolojilerini her mekanda kullanıma uygun hale getirir. Müşteri kitlesiyle başarılı ve devamlılığı olan bir iletişim kurmak isteyen işletmeler, led ekran sistemleriyle bir an önce tanışmalılar.

LED Ekran Fiyatları ve Satın Alma Rehberi

Led ekran satın alacak işletmeler, öncelikle nasıl bir reklamcılık planı olduklarını göz önünde bulundurmalıdır. LED ekran mağazanın vitrininde mi yer alacak yoksa mağaza binasının dış cephesine mi giydirilecek gibi detaylar büyük önem taşır. Çünkü mağaza vitrininde yer alacak LED ekranlarla, dış cephelere giydirilen led ekranların üretim yöntemleri ve ebatları farklıdır. Reklam fikrini göz önünde bulundurmak; led ekran boyutunu, özelliklerini, yapısını direkt olarak ilgilendirir.

LED ekran satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de LED ekranların piksel sayısıdır. Piksel sayısının fazla olması ve pikseller arasındaki mesafenin az olması LED ekranların daha canlı bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Güncel led ekran fiyatları hakkında detaylı bilgiye, led ekran üreticisi olan Fenova Teknoloji‘den ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir