İspanya’da gezilecek yerler

İspanya, Avrupa kıtasında bulunan bir Akdeniz ülkesidir. Sıcak bir iklime sahip olan İspanya’nın en ünlü kentlerinden Barcelona ve Madrid’i duymayan yoktur. Özellikle sanatsal değerdeki yapıları göz kamaştırıcı ve büyüleyici, sırf bu kadarı için bile gezip görmek, o kültürü yaşamak, oradaki atmosferi teneffüs etmek gerekir.

Nasıl bir tatil anlayışına sahipseniz İspanya’da bunu uygulamak kolay, her yerinde farklı bir kültür ve seçenek var. Kültürel değerlerini görmek istiyorsanız bir seçenek, güneş ve deniz diyorsanız başka bir seçenek sizleri bekliyor.

İklimi, bizim ülkemizle benzerliği açısından bir bakıma avantaj. Barcelona ve Madrid bazı özellikleriyle popüler olduğu için tanıdık geliyor sanki! Özellikle futbol takımları. Bu açıdan oldukça turist çeken bir ülke. Madrid, İspanya’nın başkenti olmasının edasıyla çok zengin bir mimari kültüre sahip. Özellikle çok sayıda kilisenin olması, görmeniz açısından oldukça önemli eserlerden birkaçı. Turizm Firmalarıyla İspanya turları katılmanız size bu eşsiz ülkeyi görme fırsatı verecektir.

Sevilla kenti, bol eğlenceli tatil anlayışıyla ve tarihiyle gözde bir şehir. Tarihle bu günü iç içe yaşayan bir kent. Olağanüstü katedrali, tarihi dokusu, dar sokakları ve flamenko dansıyla Sevilla’da gerçekten hoş vakit geçirebilirsiniz. Granada ise apayrı bir kent. Ayrıca mükemmel bir yapı olan, Alhambra Sarayı’nı görmeniz gerek. Mesafe olarak Sevilla, Granada ve Cordoba şehirleri birbirine çok yakın. Cordoba, daha küçük bir kent ve Arap kültüründen esintiler taşıyor. Tanımanız gereken küçük ama ilginç bir kent.

Balear Adaları, (Ibiza, Formentera, Mallorca, Menorca) feribot ya da uçakla gidilebilen adalar, her yerinde tarih kokan ve bugünün en güzel doğasını yaşatacak kadar ilgi çekici. Bunun yanında muhteşem bir denize sahip, bu adalarda uzun zaman gezerek görülmesi gereken yerleri anca keşfedebilirsiniz. Mellarco, şehir görünümünü daha fazla taşıyan ve Almanlar’ın yaşadığı bir kent. Menarco, plajlarıyla ünlü, harika bir denizi olan ve doğal kalmış bir yer. Ibiza, sakinliği, denizi, plajları ve eğlence anlayışıyla tatil için çok uygun bir kenttir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir