İstanbul evden eve nakliyat

İstanbul evden eve nakliyat denince yapılacak işler düşünüldüğünde pek çok kişinin aklına eziyetle dolu 3-4 gün gelecektir. Eşyaların toplanması, demontesi, taşınması, yüklenmesi, nakledilmesi, tekrar taşınması, yerleştirilmesi, montesi… İstanbul evden eve nakliyat o kadar çok teferruat ve karmaşa içerir ki kişilerin bunu eziyet olarak düşünmesi çok normaldir.

Peki bu eziyeti hafifletmek, hatta tamamen bu sorumluluğu başka kişilere devretmek için ne yapılmalı? İşte yapılacaklarla ilgili küçük bir liste:

 1. Öncelikle nakliye için uygun özelliklere sahip bir firma bulun
 2. Eşyalarınızın sınıflandırmasını yapın
 3. Taşınma metodunuza karar verin
 4. Son olarak her şeyi nakliye firmanıza bırakın

İstanbul evden eve nakliyatta bu aşamaları gerçekleştirmek ve son aşama yani her şeyi nakliye firmasına bırakma aşamasına gelebilmek için, 1. aşamada gerçekten çok seçici olmak gerekmektedir. Çünkü gerçekten doğru yapılmış bir şehirlerarası nakliye firması seçimi taşınma işini çokça kolaylaştıracak ve omzunuzdan büyük bir yük alacaktır. Bunun tam tersini düşündüğümüzde ise eşyalarınızın akıbeti şansa bırakılmış olur.

İyi Bir İstanbul evden eve Nakliye Firmasının Özellikleri

İyi bir nakliye firması müşteri memnuniyetini ön planda tutmalı, aynı zamanda da hizmet vereceği kişi ve kişilere güven vermelidir. Bunun yanında iyi bir İstanbul evden eve nakliye firması aşağıda sıraladığımız sorulara kesinlikle “Evet” diye cevap vermelidir.

 • Ücretsiz ekspertiz hizmeti var mı?
 • Gerekirse sizin için paketle yapacaklar mı?
 • Monte ve demonte hizmeti sağlayabilecekler mi?
 • Uzun zamandır bu sektörde hizmet veriyorlar mı?
 • Personel yeterince uzman ve tecrübeli mi?
 • Asansörlü taşıma gibi teknolojik hizmetleri var mı?
 • Sigortalı taşıma yapıyorlar mı?

Bu maddeleri bir bütün olarak sağlayabilen bir firma zaten kurumsallaşmış ve işinde uzmanlaşmıştır. İstanbul evden eve nakliyatlarda önemsenecek bu sorulara “EVET” yanıtını aldığınız bir firmaya güvenebilir ve eşyalarınızı gözünüz arkada kalmadan emanet edebilirsiniz.

İstanbul evden eve Nakliyede Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İstanbul evden eve nakliyatın düzenli ve planlı bir şekilde ilerleyebilmesi için ev sahibinin de üzerine düşen birkaç iş söz konusudur. Bu işleri yapmak hem ev sahibinin işini hem de nakliye firmasının işini kolaylaştıracaktır.

İstanbul evden eve Nakliyelerde Ev Sahibinin Yapması Gerekenler:

 • Boşaltılması gereken eşyaları sınıflandırmalar yaparak boşaltıp kolilemek (çekmece, dolap, şifonyer, konsol vb.)
 • Kolilerin üzerine uyarı içeren yazılar yazmak (kırılabilir, dik koyunuz, çevirmeyiniz vb.)
 • Özel ve değerli eşyalarla ilgili gerekli güvenlik önlemini almak
 • Kirlenebilecek eşyaların kaplamasını yapmak ya da yaptırmak
 • Eşyaları bulunacakları odalara taşıtmak

Bu maddeleri uygulamak taşınma esnasında ve sonrasında hem ev sahibinin hem de nakliye firmasının işini son derece kolaylaştıracak aynı zamanda taşınma süresinde de gözle görülür bir kısalma sağlayacaktır.

İstanbul evden eve Nakliyat Fiyatları

İstanbul evden eve nakliyat fiyatları değişkenlik göstermektedir. Uzun mesafeye, taşınacak eşyanın yoğunluğuna ve inecek ve çıkacak kata göre değişkenlik gösterebilir.

En uygun İstanbul evden eve nakliye fiyatlarına ulaşmak için de yine bir araştırma içerisine girmek gerekir. Ekspertiz hizmeti veren firmalar bu konuda daha net sonuçlar verirler. Çünkü taşınma işleminden önce yapılacak ekspertiz de taşınma esnasında aracın nereye park edileceğinden, kaç parça eşya taşınacağına, kaç kat inip kaç kat çıkılacağına, asansörlü mü yoksa normal taşıma mı yapılacağına kadar her şey göz önünde bulundurulur. Bu kadar ayrıntıya vakıf olan bir nakliye eksperi tabi ki de en net ve en uygun İstanbul evden eve nakliye fiyatını sizin için kolayca belirleyecektir.

İstanbul evden eve nakliye fiyatlarını belirleyen unsurlar şu şekildedir:

 • Eşya sayısı ve yoğunluğu
 • Çıkılacak ve taşınılacak evin kaçıncı katta olduğu
 • Eşyalara sigorta yapılma durumu
 • Kaç kişilik bir ekibin görev alacağı
 • Asansörlü ya da normal taşıma durumu
 • Ekstra hizmet alınıp alınmayacağı (demonte-monte, paketleme, depolama vb.)

Anadolu Express Nakliyat

İstanbul evden eve Nakliyatta Anadolu Express Nakliyat Farkı

Yılların tecrübesi ve uzmanlığıyla sektörün önde gelen firmalarından biri haline gelmiş Anadolu Express Nakliyat müşteri memnuniyetine verdiği öncelik ve kaliteli hizmet anlayışıyla fark yaratmıştır.

En uygun şehirlerarası nakliye ve İstanbul evden eve fiyatlarıyla da farkını kanıtlayan Anadolu Express Nakliyat verdiği ücretsiz ekspertiz hizmetiyle size en uygun şehirlerarası nakliyatı planlayıp, uygulamaktadır.

Anadolu Express Nakliyat’la ve hizmetleriyle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve ücretsiz ekspertiz hizmetinden faydalanmak için lütfen iletişim formunu doldurun.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir