İstatistiksel olarak tırstım

Egonomik için yeni bir istatistik sistemi deniyorum ismi Clicky, sitenin en altında “GetClicky” isimli linkini görebilirsiniz. 30 günlük ücretsiz bir deneme periyodu sunuyorlar ve ben muhtemelen 30 gün beleş kullandıktan sonra kendilerini terk edeceğim, aylık saçma sapan ücretler istiyorlar ve ben hiç öyle paralar vermek niyetinde değilim. Neyse dün siteye kim girmiş kim çıkmış diye bakayım derken (hakikaten acaip detaylı istatistikler veriyorlar) gelen kullanıcılardan bir tanesi bünyemde anlık bir tırsma etkisi yarattı çünkü T.C. Başbakanlık Devlet… diye başlıyordu.

devlet-istatistik-enstitusu-1

Nedense içinde “Başbakanlık” veya “Devlet” geçen terimler beni son zamanlarda ister istemez korkutuyor. Kapıma polisler dayandığı zaman söyleyeceklerimi hemen aklımda tasarlayarak (“Anarşistmiyim ben! Ne istiyonuz benden MİT’misiniz siz? Walla Başbakanlığın sitesini beleşe yaparım, kıymayın noolur kıymayınnn!” şeklinde) söz konusu ziyaretçinin detaylarına baktım ve bir oh çektim, meğerse tam açılım T.C Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü imiş. Sebeb-i ziyaretleri ise Uydunet hakkında yazdıklarımmış.

devlet-istatistik-enstitusu
Sonuç: kişisel sitenizden azıcıkta olsa sesinizi duyurabildiğinizi, birilerine durumdan hoşnut olmadığınızı ifade edipte sesinizin duyulduğu “istatistiksel olarak” tescillendiğinde mutlu oluyormuşsunuz :) Artık söz konusu istatistikleri “Uydunet hakkında yazılan kötü şeyler” olarak mı tutuyorlar yoksa “Uydunet hakkında internette yazılanlar” mı bilemiyorum, ilki tercihimdir.

İnternet üzerinde “devlet” ve “başbakanlık” gibi tabirlerden tırsma sebebim ise yakın zamanda bir arkadaşımın Kafkas Kültürü üzerine yayın yaptığı sitesi yüzünden terörle mücadele birimi tarafından göz altına alınıp kendisine “bombalı eylem yapmayı planlıyor musun?” şeklinde sorular sorulması. İnanır mısınız bütün siteyi yazdırıp dosyalamılşar ve kağıtları “kanıt” torbasına koymuşlar. Ya beni de çekip “Bill Gates’i öldürmeyi ne zamandan beri planlıyorsun? Amerikaya kaç kere mülteci olarak giriş yaptın?” gibisinden sorular sorarlarsa? Mazallah azizim her türlü yalakalığı yaparım walla gerekirse polis teşkilatına sıfırdan full flash site tasarlarım, böyle girişte animasyonlar olur, mouse dürbün işaretine dönüşür ve İstiklalde dolaşan halkın üzerinde gezinir, ziyaretçi mouse ile vatandaş avlar ve eğer avladığı vatandaş suçlu ise “10 puan” kazanır değilse “canın sağolsun” olur…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

2 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir