İşte bu Yahudi’nin alnından öperim: Dr. Norman Finkelstein

Yahudi Genç Kız
Konuşmanız boyunca Musevileri Nazilerle karşılaştırdınız. Genel anlamda değil, burada sizi dinleyenleri. Bu, Almanlar için son derece saldırganca (incitici). Aynı zamanda gerçek anlamda zulüm görmüş Museviler için de son derece saldırganca (incitici).

Dr. Norman Finkelstein
Artık buna saygı duymuyorum, gerçekten. Bu timsah gözyaşlarından hoşlanmıyor ve saygı duymuyorum… Lütfen, bitirmeme izin verin… Yabancı dinleyicilerle soykırım kartı oynamaktan hoşlanmıyorum fakat şu andan itibaren kendimi buna mecbur bırakılmış hissediyorum.

Merhum babam Auschwitz Ölüm Kampındaydı. Merhum annem… Lütfen KAPAT ÇENENİ!.. Merhum annem Majdanek Toplama Kampındaydı. Ailemin her bir üyesi, hem baba hem anne tarafından ailemin her bir üyesi katledildi. Hem annem hem de babam Varşova Gettosu ayaklanmasında yer aldılar ve bu, annem ile babamın bana ve iki kardeşime öğrettiği şu dersten ötürü tamamen gerçektir: İsrail’in Filistin’e karşı işlediği savaş suçlarına suskun kalmayacağım. Onların zulümlerinden ve işkencelerinden daha kötü bir şey düşünemiyorum. Yaptıkları bu kıyımı, bu vahşiliği, Filistinlilerin yaşam alanlarını tahrip etmeyi ve tüm bu suçları kendi maruz kaldıkları zulümlerle haklı çıkarmaya çalışmalarından daha aşağılık bir şey düşünemiyorum!

İşte bu yüzden reddediyorum, bundan böyle gözyaşlarıyla sindirilmeyi ve caydırılmayı reddediyorum. Eğer sende gerçekten kalp olsaydı bugün Filistinliler için ağlayabilirdin.

***

Aklım almıyor… Bir Yahudi’nin hem de akademisyen bir Yahudi’nin zulmü kınayıp mazlumun yanında olabileceği ve bunu yaparken kendi insanlarına karşı açıkca cephe alabileceği düşüncesini aklım almıyor. Bir yanım “Ulan helal olsun harbi delikanlı adammış” diyor, diğer yanım “Oğlum bunlar Yahudi, sineğin yağını hesaplarlar. Emin ol bu video bile senin vicdanını rahatlatmak için yürütülen bir propagandanın parçasıdır” diye komplo kuruyor.

Ben şahsen doktorun insanlığına ve vicdanına inanmayı tercih ediyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. İsimsizkahraman dedi ki:

    Hocam sondaki ifadesi sanki adamı ele verir cinsten bir ifade gibi duruyor. Hani şu kameraya dönüp söylediği ifade.

  2. Beraat dedi ki:

    Helal olsun. İyi dedi.

  3. Hasan dedi ki:

    Norman Finkelstein, Amerika’da kendini ispatlamış bir siyaset bilimcidir ve israile girmesi yasaklanmıştır. Sözlerinde samimi olduğuna inanıyorum ben, çünkü kendini dünya çapında ispatlamış birisi ülkesi tarafından böyle dışlanmak istemez. Zaman zaman bizim gazetelerimize de demeç veriyor denk gelmiştim daha önce. Bu video da eski olsa gerek daha önce izlediğimi anımsıyorum.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir