İşte egonomik.com bu sunucularda barınıyor (Turhost’un veri merkezi)


Evet sayın seyirciler, işte her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği güzide sevgi, barış ve dostluk kaynağı egonomik.com bu sunucularda barınıyor. Hani sol üstte küçük turuncu bir ışık var ya, onun altında da küçük yeşil-mavi ışıklar var, heh işte onlar ne güzel yanıp yanıp sönüyorlar görseniz :) Karşılarına geçip beş dakika izleseniz dile gelirler, oturup sizinle muhabbet ederler o derece içten, o derece samimi ışıklar onlar.

Eğer siz de Turhost ailesinin bir parçasıysanız sizin siteniz de işte bu sunucularda barınıyor demektir. Şanslısınız çünkü sitenize ev sahipliği yapan sunucuları görme ayrıcalığına ilk defa siz sahip olacaksınız, Turhost’un datacenter görüntüleri kendi sitesi dahil daha önce hiç bir yerde yayınlanmadı, -cep telefonu kamerasıyla da olsa- yine egonomik farkıyla yani :)

Gerçekten bambaşka bir atmosfer. Her web tasarımcının sanat hayatı boyunca en az bir kez ziyaret etmesini tavsiye ediyorum. Bir kere uzay üssüne gitmiş gibi hissediyorsunuz. Girebilmek için önce alan güvenliğini, sonra bina güvenliğini, sadece içeriden otomatik olarak açılabilen bir kapıyı, yüz tanıma sistemini ve akabinde iki kocaman kapıyı geçmeniz gerekiyor. Güvenlik konusunda o kadar hassaslar ki binanın içi şöyle dursun dışındaki koca açık alanda bile sigara içirmiyorlar.

Çekirdeğe ulaştığınızda vızır vızır çalışan 200’den fazla kurumsal sunucuyu bir arada görüp şaşırıyorsunuz. Ayrıca bildiğiniz, her gün ziyaret ettiğiniz dev sitelerin sunucularını da yakından inceleyip “vay arkadaş teknolojiye bak be” diye iç geçiriyorsunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

17 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir