JavaScript ile tarayıcı tabanlı haritalar oluşturun: DataMaps

DataMaps JavaScript aracılığıyla browser tabanlı harita görselleri oluşturmanıza, oluşturduğunuz bu haritalar üzerinde çeşitli anlatımlar yapabilmenize (rotalar, istatistikler, ülke isimleri vb.) olanak sağlayan küçük (dünya haritası 38KB) ve etkili bir uygulama. Bu gibi uygulamaları tanıtırken çoğunlukla kullandığım “basit” ifadesini DataMaps için kullanamayacağım, belirli bir düzeyde JavaScript bilgisi gerektiriyor ancak şunun gibi kullanım örneklerini inceleyerek çalışma mantığı hakkında fikir sahibi olabileceğinize ve biraz pratikle kendi haritalarınızı oluşturabileceğinize inanıyorum.

Demo / Download

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. mustafa morbel dedi ki:

  snapsvg.io da svg dosyaları ile animasyon yapmaya yarayan güzel bir kütüphane. Henüz kullanma imkanım olmadı ama çok hoşuma gitti. SVG ve JavaScript kütüphaneleri ile çok yakında web siteleri çok daha güzel olacak diye düşünüyorum. Tutar bu!

  • Caner Öncel dedi ki:

   Böyle bakınca insan özeniyor gerçekten ama bir yerde de salt kodlarla grafik çizmek çiviyle heykel yapmak gibi. Benim için yeni bir kavram bu açıkcası, var mıdır bilmiyorum ancak bu gibi uygulamalara bence görsel editör şart.

   • mustafa morbel dedi ki:

    Flash benzeri javascript tabanlı bir uygulama gelir yakında. Adobe buna el atar diye düşünüyorum.

 2. Kerem dedi ki:

  jqueryharita.com sitesinde güzel bir javascript Türkiye Haritası uygulaması var.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir