JivoChat Canlı Destek Uygulaması ile Ziyaretçilerinizi Müşteriye Dönüştürün

Web sitenize gelen ziyaretçiler ile iletişim kurabileceğiniz en önemli kanallardan bir tanesi canlı destek hattıdır. Canlı destek hattı ile ziyaretçilerinizle iletişim kurmak otelinize, restoranınıza ya da mağazanıza gelen müşterileri kapıda karşılamak kadar etkileyicidir. Ziyaretçilerinizin, ürün ya da hizmet seçiminde karar vermesine yardımcı olmak, aradıkları ürünlere daha hızlı bir şekilde ulaştırmak ya da satın alma süreçleri ve sonrası hakkında bilgi almasını sağlamak için canlı destek hattı üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Canlı destek hattı ile web sitenize gelen ziyaretçilerin, müşteriye dönüşmesini hızlandırabilir, bu şekilde müşteri portfönüzü, satışlarınızı ve kazancınızı arttırabilirsiniz.

JivoChat Canlı Destek Hattı

Modern ve kullanışlı ara yüzü, gelişmiş özellikleri ve pratik kontrol paneli ile JivoChat Canlı Destek Uygulaması, ziyaretçileriniz ile en hızlı ve etkili şekilde iletişim kurmanızı sağlamaktadır. JivoChat, dünya genelinde yaklaşık 200 bin web sitesinde kullanılmaktadır. Web sitenizdeki ziyaretçiler ile iletişime geçerek satışlarını ve gelirlerini arttırmanızı sağlamaktadır.

JivoChat canlı destek modülü, WordPress, Joomla, Magento gibi dünyanın en çok tercih edilen yazılımları ile uyumlu olarak çalışır. Tüm tarayıcılar ve mobil cihazlar ile sorunsuz çalışan, en iyi canlı destek uygulamasıdır.

JivoChat’in Sahip Olduğu Etkileyici Özellikleri Keşfedin!

JivoChat sahip olduğu gelişmiş özellikler ile ziyaretçilerinizi daha yakından tanımak, sitenizdeki hareketleri izlemek ve CRM entegrasyonu ile müşterilerinizi segmente ederek pazarlama çalışmalarınızda nokta atışı yapmanızı sağlamaktadır.

JivoChat’in yönetim paneli tüm sohbetlerinizi tek bir panel üzerinden görüntülemenizi, ekip üyelerini yönetmenizi, canlı destek hattı üzerinden iletişime geçen ziyaretçileri telefon ile aramanızı ve ziyaretçilerinizin sitenizdeki hareketlerini canlı olarak izlemenizi sağlar.

JivoChat’in işletmenize fayda sağlayacağı fantastik özellikleri şu şekildedir;

1- Ziyaretçileriniz ile İletişimi Hızlandırın

İnternet kullanıcılarının, ziyaret ettikleri web sitesinde kalmaya karar verme süreleri saniye bazında hesaplanırken, sitenize gelen ziyaretçileri, sitenizde vakit geçirmeye ikna etmek ve onlarla iletişime geçmek için çok da vaktinizin olmadığını söyleyebiliriz.

JivoChat canlı destek modülü, ziyaretçileriniz ile anında iletişim kurmanızı sağlar ve site trafiğinizin niteliğini arttırır. Ziyaretçilerinizin kendilerini özel hissetmesi ve sitenize daha fazla güven duymasını sağlayabilirsiniz.

2- Akıllı Tetikleyici ile İletişim Senaryoları Oluşturun

Akıllı tetikleyici özelliği, sitenizdeki ziyaretçilere göndereceğiniz mesajlar için senaryolar oluşturmanızı sağlar. Ziyaret edilmiş sayfa sayısı, ziyaret edilen sayfa ve sayfada geçirilen süreye göre kullanıcılarınıza özel mesajlar gönderebilirsiniz.

Daha detaylı açıklamak gerekirse; diyelim ayakkabı satan bir e-ticaret siteniz var. Oluşturacağınız iletişim senaryosu ile 4 sayfa gezen, spor ayakkabı kategorisinde bulunan ve bu kategoride 15 saniyeden fazla kalan ziyaretçilere, spor ayakkabılardaki kampanyalarınız hakkında bilgilendirme mesajı gönderebilir ya da ayakkabı seçimi için yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Akıllı tetikleyici ile oluşturacağınız mesajlarda, sayfa sayısı ve süreyi dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

3- CRM Modülü ile Hedef Kitlenizi Daha Yakından Tanıyın

JivoChat CRM modülü ile canlı destek hattı üzerinden iletişime geçen ziyaretçileri segmente edebilir, hedef kitlenizi daha yakından tanıyabilirsiniz. İlgilendikleri ürünler, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında yaşadıkları deneyim, satış sonrası oluşan memnuniyet ya da şikayetlere göre ziyaretçilerinizi farklı hedef kitleler altında toplayabilirsiniz. Elde edeceğiniz verileri analiz ederek, AR-GE çalışmalarınızı ve pazarlama stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

CRM modülü ile elde edeceğiniz veriler yalnızca pazarlama iletişiminde değil aynı zamanda müşterilerinizin memnuniyet oranını ölçme, memnuniyetsizliğe sebep olan nedenleri tespit etme ve düzenleme imkanı da sunar.

4- Canlı İzleme Özelliği ile En Doğru Zamanda İletişime Başlayın

JivoChat’i diğer canlı destek uygulamalarından ayıran en önemli özelliklerden biri canlı izleme özelliğidir. Sitenizi gezen ziyaretçilerin hangi sayfa ya da ürünlere baktığını canlı olarak izleyebilirsiniz. Dilerseniz ürün sayfaları arasında gezinen ziyaretçiler ile anında iletişime geçerek, görüntülemekte oldukları ürünler hakkında bilgiler verebilir, karar verme sürecini hızlandırabilir ve satın alma motivasyonunu arttırarak ziyaretçinizi müşteriye dönüştürebilirsiniz.

5- Geri Arama Özelliği ile Sadece Yazışarak Değil, Konuşarak da İletişim Kurun

Birçok canlı destek uygulaması yalnızca mesajlaşarak iletişim kurmanızı sağlarken, JivoChat canlı destek modülü mesajlaşmanın yetmediği yerde ziyaretçilerinizi tek bir butona tıklayıp aramanızı ve iletişimi hızlandırmanızı sağlar. Hızlı bir şekilde iletişime geçilen ziyaretçiler, firmanıza daha fazla güven duyar ve bu durum satın alma kararında olumlu etkiler yaratır.

Aynı zamanda firmanızı arayan kullanıcıların size nereden ulaştığını, hangi şehirden geldiğini, sitenizi daha önce kaç kere ziyaret edip ne kadar zaman geçirdiğini ve anlık olarak hangi sayfayı ziyaret ettiğini gösterir. Bu bilgilerle müşterinize adı ile hitap ederek kendisini özel hissettirebilir, ilgilendiği ürün ve hizmetler ile ilgili daha hızlı ve doğru yönlendirmeler yapabilirsiniz.

6- Çevrimdışı Olduğunuz Zamanlarda da Mesaj Almaya Devam Edin

Müşterilerinizin sizinle ne zaman iletişim kurmak isteyeceğini bilemezsiniz. Firmanız 7/24 hizmet vermiyor olsa da web siteniz 7/24 hedef kitleniz tarafından ziyaret edilebilir. Çalışma saatleriniz dışında da ziyaretçileriniz sizinle iletişim kurmasına izin verin.

7- JivoChat ile Doküman, Belge ya da Görsel Alış Verişi Yapın

JivoChat’in tüm özellikleri ziyaretçileriniz ile en hızlı ve etkili bir şekilde iletişim kurmanız için tasarlanmıştır. Bu özelliklerden bir tanesi de dosya paylaşımıdır. Canlı destek hattı üzerinden ziyaretçilerinize firma ya da ürün tanıtım broşürü, fiyat teklifi, bilgilendirme dökümanı, başvuru formu gibi ürün ve hizmetleriniz ile ilgili dökümanlar gönderebilir, müşterilerinizin göndereceği dosyaları kabul edebilirsiniz.

8- Çevirmen Özelliği ile Yabancı Dil Sorunu Yaşamayın

Bölgesel hizmet veren bir firma olsanız da web siteniz tüm dünyaya açıktır ve her ülkeden kullanıcılar web sitenizi ziyaret edebilir. Yabancı dil konusunda yaşayabileceğiniz iletişim sorunu beklide çok büyük çapta bir satışı kaçırmanıza neden olabilir.

JivoChat canlı destek hattı 20 farklı dil desteği ile bu tür sorunları yaşamanızı engeller. JivoChat paneli gelen mesajları anında çevirerek, her dilde iletişim kurmanızı sağlar.

9- Mobil Dönüşümlerinizi Arttırın

Dünyadaki web site trafiğinin %65’i mobil cihazlardan gelmektedir. Akıllı telefonların artması ve internet erişiminin gün geçtikçe kolaylaşması mobil trafiğin her yıl artmasını sağlamaktadır. Bu veriler, web siteleri için en önemli hedef kitlelerden bir tanesinin mobil cihaz kullanıcıları olduğunu göstermektedir.

JivoChat tüm mobil cihazlarla %100 uyumlu olarak çalışır. Yalnızca bilgisayarlar ile değil, mobil cihazlar ile sitenize gelen ziyaretçilerle de JivoChat canlı destek hattı üzerinden iletişim kurmaya devam edebilirsiniz.

10- Ekip Üyelerinizin Performansını ve Servis Kalitenizi Analiz Edin

JivoChat yalnızca ziyaretçileriniz ve müşterileriniz ile iletişim kurmanızı değil aynı zamanda destek servisinizin kalitesini ölçmenizi, ekip üyelerinizin performansı ve görüşme sonrası aldığınız geri bildirimleri değerlendirmenizi de sağlar.

Görüşmeye davet ettiğiniz ettiğiniz ziyaretçi oranı, canlı destek hattı üzerinden yaptığınız görüşmelerin toplam süresi, kaçırdığınız görüşme taleplerinin oranı, olumlu geri bildirimler ve ortalama ilk cevap verme sürenize ait verileri görebilirsiniz. Canlı destek hizmetinizin kalitesini gösteren bu veriler ile kullanıcılarınıza en iyi destek hizmetini vermek için çalışmalar yapabilirsiniz.

Sohbet sonunda ziyaretçilerinizin yapacağı puanlama ve geri bildirimler, destek servisinizin kalitesi hakkında önemli veriler sunacaktır. Bu bilgiler ışığında, sağlamış olduğunuz destek hizmetinin eksik yanlarını tespit edebilir, müşterilerinize daha fantastik bir destek hizmeti verebilirsiniz.

11- İstatistikler ve Arşivleme Özelliği ile Geriye Dönük Analizler Yapın

Pazarlama ve iletişim çalışmaları ölçülemediği sürece analiz edilemez. Yapacağınız çalışmaların sonuçlarını değerlendirmek, hangi aşamada başarılı olduğunuzu ya da nerelerde hata yaptığınızı tespit etmek için raporlama yapmalı ve sonuçları analiz edilmelidir.

JivoChat canlı destek uygulaması ile yapacağınız tüm çalışmaların raporlarını görüntüleyebilir ve sonuçlarını analiz edebilirsiniz. JivoChat, kontrol paneli üzerinden tüm sohbet günlükleri ve raporlarına ulaşabilir, servis kalitenizi ölçebilirsiniz.

JivoChat Canlı Destek Uygulaması Lisans Özellikleri ve Fiyatları

JivoChat canlı destek uygulaması Temel Sürüm ve Profesyonel Sürüm olarak iki farklı lisansa sahiptir.

Temel Sürüm Lisans Özellikleri

Temel sürüm, kısıtlı özelliklere sahiptir. 5 temsilci ile süre kısıtlaması olmadan JiivoChat’i kullanabilirsiniz. Bu özellikler aşağıdaki gibidir:

 • Sınırsız sohbet ve website ekleme
 • 20 dilde oluşturulabilir sohbet aracı
 • Masaüstü, Mobil ve Tarayıcı temsilci uygulamaları
 • 7/24 teknik destek

Profesyonel Sürüm Lisansı

Profesyonel sürüm ile canlı destek uygulamasının sunduğu tüm özelliklerden yararlanabilirsiniz. JivoChat lisansı satın almak için temsilci sayınızı belirlemeniz ve ödeme periyodunu seçmeniz gerekir. Dilediğiniz kadar temsilci seçebilir, ödemeleriniz 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık ya da 2 yıllık olarak yapabilirsiniz.

Yıllık ödemelerde 1 temsilci için aylık lisans ücreti 35 ₺’dir. Profesyonel sürüm lisansını satın almadan önce, 14 günlük deneme süresinden faydalanarak, JivoChat Canlı Destek Uygulamasının, işletmenize sunacağı avantajları ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Profesyonel sürümün başlıca özellikleri:

 • 20 dilde ayarlanabilir sohbet aracı
 • Masaüstü, Mobil ve Tarayıcı uygulamaları
 • 7/24 teknik destek
 • Akıllı tetikleyicilerle proaktif konuşma başlatma
 • Sosyal profillerde dahil tam ziyaretçi bilgisi
 • Akıllı yazım önerileri
 • Temsilciler arası sohbet aktarımı
 • Sitenizdeki ziyaretçileri canlı takip

Hemen şimdi JivoChat’ın sitenize ve işinize sağlayacağı avantajlı dünya ile tanışın!

JivoChat ile Tanışın

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir