Jquery ile yazdığım ilk browser oyunu: “Hepsini Gebert”


Dün gece yine tasarım deryalarında kaybolup gitmiştim ama aklımda sürekli şu son terör eylemlerine şehit verdiğimiz askerlerimiz vardı. Vallahi bu olaylar beni çok fena dellendiriyor, sürekli elimden ne gelir diye düşünüp duruyorum. Dün gece yine böyle düşünceler içerisindeyken birden aklıma teröristlerin katledildiği bir oyun hazırlamak geldi ve o dakika hiç düşünmeden uygulamaya geçtim. Gece bittiğinde ortaya böyle bir sonuç çıkmıştı.

Ne işe yarayacak diye sorabilirsiniz, ben de Hz. İbrahim’in atıldığı ateşe gagasıyla su taşıyan kuşun verdiği cevabı veririm: Olsun, en azından tarafımız belli olsun.

Eksikler: Random çıkan karakterlerle ilgili hala adam akıllı bir algoritmaya ihtiyacım var bu açıdan karakterlerin ekranın abuk subuk yerlerinde ve sürekli sol tarafında çıkıyor olmasına kızmayın. Seri (makinalı) ateş etme, aynı anda birden fazla karakter çıkması, farklı silah ve arkaplan seçimi gibi geliştirmeler ekleyeceğim (zamanla tabi).

Ayrıca şu anda sayaç çalışıyor gibi görünse de gerisayım bittiğinde oyun durmuyor, dilediğiniz kadar terörist gebertebilirsiniz yani.

Oyunu şu adresten test edebilirsiniz: http://www.egonomik.com/gebert/ Testten sonra görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. Ayrıca “hacı ben de şöyle bir özellik yazıp geliştirmeye yardımcı olabilirim” diyen tüm jquery gurularına kapım açık.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

27 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir