Justin Bieber’e pasaport kontrolü yapamayan ülkem

justin-bieber-istanbul-a-geldi İşte ben bu ikiyüzlülüğe ayar oluyorum. Bu ülkenin özbeöz vatandaşı olan sen ben sokakta yürürken “Kimlik çıkar kimlik” diye yok yere azarlanırız, fakat elin piçi ülkeme girerken pasaport kontrolünü iplemeden basıp geçer, başkomiseri ayağına getirtip özel aracında krallar gibi muamele görür. (Detaylar: “Justin Bieber rezilliği).

Gidin bir deneyin bakalım, Atatürk Havalimanına gidin pasaport kontrolünden geçmeden özel aracınıza binmeye çalışın. Hani yapamazsınız da oldu ki becerdiniz diyelim. Artık sorgu sırasında 1998 yılında gerçekleştirilmiş bir terör eyleminin sorumlusu olduğunuzu mu öğrenirsiniz, görev başındaki memura mukavemetten 6 ay hapis cezası mı alırsınız bilinmez. Ama tek yeteneği şarkı söyleyebilmek olan bir Amerikalı çocukla aynı kefeye koyulmadığınızı öğrenmiş bulunursunuz orası kesin.

İnsanların kendilerinden güçlü veya yüksekte gördükleri kimselere karşı hayranlık beslemelerini anlıyorum. Daha doğrusu “hayranlık” kavramına kendimce böyle bir açıklama getiriyorum. Fakat olayın böylesi ruh hastalığı boyutuna taşınmasını hiçbir şekilde aklım almıyor. Korumların arkasında, kendilerini insanlardan ölümüne soyutlayan, gazetelere bedava fotoğraf vermemek için binbir taklalar atan ünlüleri gördükçe mide kaslarım kasılıyor. Şu veledi bir defa görebilmek için kendini paralayan o kızlardan biri benim çocuğum olsaydı, benim yetiştirdiğim akıl mantık sahibi çocuk ortaya çıkıp “Baba, sarsıldım ve kendime geldim. Bu yaratığa hayranlık duyacak kadar mal olduğum için kendimden utanıyorum” diyene kadar elektrik verirdim. Bunu babalık vazifesi olarak görürdüm yani.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

17 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir