Kadınlar bunu neden yapar?


Kırmızı tonlardaki bölgeler iskelet sisteminin gereksiz yere basınca maruz kaldığı ve zorlandığı yerleri gösteriyor. Bu şekilde bakılınca topuklu ayakkabının ciddi biçimde acı veren bir meret olduğunu sanırım rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki soru şu: Kadınlar bunu neden yapar? Yani “güzel” veya uzun boylu görünmek adına; vücudun tüm ağırlığını orantısız biçimde topuklara ve parmaklara yükleyen, insan anatomisine ters, iskelet yapısını kalıcı biçimde deforme eden ve sürekli ağrılara sebep olan bir ayakkabıyı giymek gerçekten mantıklı mı?

Valla şahsen ben, sırf ayakları rahat etsin diye genelde hep 1 numara büyük spor ayakkabı giyen biri olarak, hiç bir koşulda karşı cinse güzel görünmek adına böyle bir zulme katlanmazdım.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

  1. Suat dedi ki:

    Kusura bakma ama kadınların yaptığı bişeylerin altında neden aramak filozof olmaya çalışmak demektir.  Onlar anlaşılmaz varlıklardır. Zaten onları da çekici kılan budur bence. Şahsen ben bir kadınla alışverişe çıkılmaması gerektiğini iyi bilen biri olarak, bunu ancak 2 defa tecrübe ederek öğrenebildim. Hayatımın en kötü tecrübesiydi. Onun dışında merak ettiğim ve neden aradığım şeyler var tabi ama ne sormaya nede tecrübe etmeye cesaretim var. Bırakalım ne halleri varsa görsünler. Nasılsa bize ettiklerinin hesabını öteki dünyada sorarız :)

  2. PixelMania dedi ki:

    ya caner “hiç bir koşulda karşı cinse güzel görünmek adına böyle bir zulme katlanmazdım.” düşüncen olduğu için KADIN değilsin ;)

  3. zac_i_e dedi ki:

    yaşasın spor ayakkabı staylaa :) ben hızlı yürüyen bi adamım. yanımda topuklu biri varsa hızımı kesiyor tak tak tak tak :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.