Kaliteli cami halısı çeşitleri Çelebizade Halı’da

Halılar, günlük yaşantıda en çok tercih edilen, ihtiyaç anlamının yanı sıra kültürel bir özelliği olan eşyalardır. Ev ve iş yerleri gibi birçok alanda halı dekorları en çok tercih edilen dekorlardandır. Halılar sadece ev ve iş yerlerinde değil aynı zamanda camilerde de kullanılıyor. Camiler, kalabalık insan topluluklarına hitap ettikleri için alanın geniş olması ve buna bağlı olarak da taban yüzeyine serilecek olan halıların da geniş olmasını gerektiriyor. Çelebizade Halı, camiler için istenilen şekil ve boyutlarda halıların uygulanmasını sağlıyor. Genellikle cami halısı, ibadetlerini yapacak kişilerin ibadet şekillerinin ve yan yana durmaları gibi durumları göz önünde bulundurarak halı desenlerini buna göre ayarlanabiliyor. Çelebizade Halı, cami halısı olarak sunmuş olduğu hizmetlerde özellikle halıların anti bakteriyel özelliklerde olmasına son derece dikkat ediyor. Hijyenik özelliklerin en ön planda tutulması nedeni ile insan sağlığına da büyük önem veriliyor.

Cami Halısının Özellikleri

Cami halısında olması gereken en önemli özellik caminin mimari yapısına uygun olmasıdır. Caminin mimari yapısı ile birlikte iç dekoru konusunda da uyumlu olması en çok aranan ve dikkat edilen özellikler arasında olmalıdır. Bu nedenle cami halısı seçimi yapılırken gelişi güzel bir seçim yerine bu özelliklerin göz önünde bulundurularak seçilmesi uyum ve ahenk bakımından büyük önem arz ediyor. Çelebizade cami halıları için camileri yerinde ziyaret ederek mimari yapıları ve iç dekor özelliklerini inceleyerek nasıl bir halı çeşidi olması gerektiğinin yanı sıra aynı zamanda halıların boyutlarını da belirleyerek tespit işlemlerini yapabiliyor. Cami halılarının en önemli özelliklerinden birisi de kayma gibi durumların olmamasıdır. Halı üzerinde dini ibadetlerin yerine getirileceği düşünüldüğünde halıların kayması yapılacak olan ibadetlerin sağlıklı bir şekilde yapılmasını engelleyecektir. Bu nedenle zemine tam anlamı yapışması halıların sağlıklı ve konforlu bir şekilde kullanılmasını sağlaması açısından oldukça önemlidir. Kullanılan ve en çok tercih edilen halı çeşitlerinden birisi de saflı cami halısı bu özelliklerde bir cami halısı olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda göbekli cami halısı çeşitleri de en çok kullanılan cami halısı çeşitlerinin başında geliyor.

Cami Halısı Fiyatları

Cami halıları ev ve iş yerlerinde kullanılan halılara göre daha uygun maliyetlere sahip bir halı çeşididir. Cami halıların fiyatlarını belirleyen belli başlı özellikler bulunuyor. Bu özelliklerin başında halıların rengi ve halı üzerinde bulunan desenlerdir. Aynı zamanda halının hammaddesi de fiyatı belirleyen bir diğer önemli özelliklerinden birisidir. Özellikle yün ve polimer özellikli halıların fiyatları diğer halı türlerine göre daha yüksektir. Fiyatları etkileyen bir başka önemli özellik ise halıların içerisinde bulunan düğüm özellikleridir. Düğüm özelliklerinin sık olması halıların fiyatlarının daha yüksek olmasını sağlıyor. Ancak en pahalı cami halısı bile ev ve iş yerlerinde kullanılan halıların fiyatlarına göre daha uygun. Cami halısı tercihi yapılırken bu özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor. Detaylı bilgi için http://www.celebizadehali.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.