Karmaşık CSS frameworklerden sıkılanlar için bir alternatif: Pure CSS Framework

A set of small, responsive CSS modules that you can use in every web project” yani bütün web projelerinizde kullanabileceğiniz küçük, responsive CSS modül seti olarak tanımlanan Pure, Yahoo amcamızın YUI (Yahoo User Interface) oluşumu kapsamında biz web geliştiricilerle paylaştığı son derece sevimli bir CSS frameworkü.

Sade, saf anlamına gelen Pure, tam olarak isminde vaadedildiği üzere geliştiricilere karmaşadan uzak bir çalışma platformu sağlıyor. Şahsen Bootstrap gibi frameworklerden oldum olası uzak durmaya çalışmışımdır. Web geliştiricileri tembelliğe alıştırdıklarını düşünmem bir kenara, bu tür frameworkler kullanılarak oluşturulan projelerin (yine geliştiricilerin tembelliği yüzünden) tek bir elden çıkmış gibi görünmelerinden rahatsızlık duyuyorum. Bana göre çeşitliliği, renkliliği azaltıp tekdüzeliğin önünü açıyorlar. Karmaşık olmaları, küçük projelerde tercih edilmelerinin çok mantıklı olmaması da cabası.

Sloganında da belirtildiği üzere büyük küçük tüm web projelerinizde tercih edebileceğiniz Pure, özellikle çok başarılı bulduğum Skin Builder aracı sayesinde kendi özel renk / nitelik şemanızı oluşturmanıza ve nispeten daha özgün işlere imza atmanıza olanak sağlıyor.

Pure CSS Framework

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Tahir Hasan dedi ki:

    ben bootsrap’a sardırdım, bide buna başlarsam kaldırmaz bünyem :)

  2. Yusuf Tuğrul Kocaman dedi ki:

    Çatı dediğin böyle olur işte, altyapımı hazırlayacak ve beni özgür bırakacak ki güzel tasarımlar çıkarabileyim, ayrıca da tek düze olmasın. Yahoo işini hakikaten biliyor. Bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Hemen kullanmaya başladım, oldukça güzel şeyler çıkarıyorum :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir