Kaybedenin olmadığı bir öykü yarışması. Birincilik ödülü 2.000 TL

engelliler-oyku-yarismasi Engelliler.gen.tr sitesi tarafından Ankara Yenimahalle Belediyesi sponsorluğunda 2012 yılında Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören “Engelliler Konulu Öykü Yarışmasının” bu sene ikincisi düzenleniyor. Edebiyat dünyasına engellilerle ile ilgili öyküler kazandırıp toplumda farkındalık yaratmayı amaçlayan öykü yarışmasının bu seneki teması “Engelliler ve Yaşam” olarak belirlenmiş.

Birincilik, ikincilik, üçüncülük ve juri özel ödülü olmak üzere, dört dalda ödül verilecek ikinci engelliler konulu öykü yarışmasında bu seneki toplam ödül 5.000 TL olarak belirlenmiş. Yarışma başvuru tarihi 1 Şubat 2013’te başlayıp 1 Nisan 2013’te son başvurular alınacaktır. Geçen yılki yarışmaya Türkiye çapında büyük ilgi gösterilmiş ve 155 öykü gönderilmişti. Birincilik ödülünü “Uçurtama” adlı öyküsüyle Ahmet Karakulak, İkincilik ödülünü “Evlat” adlı öyküsüyle Fuat Sevimay, Üçüncülük ödülünü “Bir Küçük Dünyam Var” adlı öyküsüyle Erdal Göze alırken, Jüri özel ödülü “İpek Kanatlar” adlı öyküsüyle Büşra Deniz’e verilmişti.

Farklı olmak insan olmak demektir, Kaybedenin olmadığı tek yarışma” sloganıyla yola çıkılan ikinci engelliler konulu öykü yarışmasında farklılıkların edebi bir dille anlatılarak özelde engelliler, genelde ise tüm farklıların anlaşılması amaçlanıyor.

Yarışma detaylarına aşağıdaki adres aracılığıyla ulaşabilirsiniz:
http://engelliler.gen.tr/f49/ikinci-engelliler-konulu-oyku-yarismasi-18136/

İçerik önerisi: Halil Yılmaz

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.