Kedinizin devrelerini yakmak için harika bir yöntem

Daha önce birkaç kez kedi yakmışlığım var. Aslında çok dayanıklı hayvanlar, her türlü devre yakıcı müdahaleyi absorbe etme ve psikolojik açıdan hızlı toparlanma özellikleri var. Kardeşim Mert onlar için “Doğal oyuncaklar” diyor. Yüce Rabbim doğada insanlar için her şeyi yaratmış, yeme içme, ısınma ve barınma ihtiyaçlarımız için binbir çeşit şey var, bunlar da olsa olsa doğal oyuncaklardır diyor. Yeryüzündeki bütün hayvanları, köpekleri, atları insanların evcilleştirdiğini, bu zırtapozların ise “Hacı abi balık malık bişey yok mu, kıyıttırıverseydiniz” diye insanlara yaklaşıp kendiliklerinden evcilleştiklerini düşününce hak vermiyor değilim.

Yani baktığınız zaman biz bunlara ev, yemek ve mümkünse sıcak kalorifer peteği veriyoruz onlar da türlü oyunlarla, ayaklara dolanıp sırnaşmalarla ve sevimliliklerle gönlümüzü şen eyliyorlar. Fare yakalamakmış böcek yok etmekmiş hepsi hikaye aslında. Hem günümüz şehir hayatında böyle şeyler kalmadı, fareler böcekler gitti ama bunlar hala evlerimizdeler. Adamların olayı bu çünkü, piyasadaki şirinlik ihtiyacını karşılamak.

Gelelim bu sevimli heyvanatların devrelerini yakma yöntemlerinden şahsen en ilginç bulduğuma. Bir adet lazer ve tüylere yapışmayacak bir adet bez ile aşağıdaki olayı siz de evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Kediniz, kendi tuttuğu lazerin peşinden koşup sonsuz döngüye girerken siz de efor sarfetmeden, oturduğunuz yerden kedinizle oyunuyor olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

kedi-lazer-komik-1

kedi-lazer-komik-2

İşin şakası bir tarafa kedileri çok severim. Gerçi hayvanların çoğunu (hepsini değil, çoğunu) severim ama yakın çevrem bilir kedi meretine karşı özel bir ilgim vardır. Burda böyle mizahi mizahi anlatıyorum ancak okur kitlemin herhangi bir şekilde canlılara zarar vermeyecek seçkin kimselerden oluştuğunu bildiğim için rahatım.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

 1. Yunus Emre dedi ki:

  Bu yazıyı okuduktan sonra. Çöpün yanında ki kedilere tekme atan bir çocuğa neden hayvana vuruyorsun diye sordum. Hazzı bir başka oluyor şeklinde cevap verdi.

 2. Muhammet dedi ki:

  “zırtapozlar” :D :D

  Bu Arada ben de kedileri çok severim. Kendiliğinden evcilleştiklerini biliyordum. Bu hayvanlar hakikaten insanlar eğlensin diye yaratılmış sanki. Tek başına evrim teorisini çürütüp yaradılış teorisini haklı kılıyor. Zira bu “zırtapozların” doğada hayatta kalmak için ne süper avlanma yetenekleri, ne de çok iyi bir hız ve güçleri yok. Allah oyuncak diye yaratmış. :D

 3. kralizasyon dedi ki:

  Ahaha abi çok güzel ya. Yalnız ara sıra lazeri kapatıp kediyi dinlendirmezsek cidden devreleri yanabilir :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.