Kendi Kendini “Dondurup” Çözen Kurbağa

Bu kurbağanın resmen süper güç olarak nitelendirilebilecek bir özelliği var. Hayvan kendini her sonbaharda iç organlarından başlamak üzere donduruyor, kan dolaşımı, solunum gibi tüm yaşamsal faaliyetlerini durdurarak kışı kaskatı, bir nevi cansız biçimde geçiriyor. Yaza girerken ise (direkt güneş ışınlarına maruz biçimde duruyor olsa dahi) yine önce iç organlarından başlamak üzere çözülüp hiç bir şey olmamış gibi yaşamına devam ediyor.

Bilim adamları şaşırmakta sonuna kadar haklılar, vallahi çok ilginç bir olay. Videoyu izler izlemez aklıma Sylvester Stallone’un Demolition Man (Cezalandırıcı) filmi geldi. Eğer bu olay harbiden doğruysa insanların dondurulup bilmem kaç yıl sonra çözülmesi olayı yakın bir gelecekte bilim-kurgu olmaktan çıkacak demektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. Yunus dedi ki:

  Allah’ın yaratma sanatı. La ilahe ilaheilallah

 2. Emre SULAR dedi ki:

  O kadar National Geographic izlemişliğim var böyle bir şey izlemedim resmen ağzım açık kaldı. Neler yaratıyosun allahım :) biz sadece filmlerde izleriz işte böyle aga çözmüş olayı resmen bu olayı zati çözersek gitmediğimiz yer kalmaz uzayda :))) süper

 3. Hop dedi ki:

  futurama dizisindeki gibim.

 4. murtaza dedi ki:

  açılmıyor ki, faydalanamadım içerikten, o yüzden benim de bi faydam olmayacak

 5. Caner Öncel dedi ki:

  Zeki insanı severim. Sen istedin ben de yaptım, artık açılıyor. Bakalım ne gibi bir fayda düşüneceksin :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir