Kendi t-shirtini, bardağını, posterini tasarla: Basmatik.com


Bu tip sitelere özel bir ilgim var. İnsanlara normalde üretim şeritlerinden basmakalıp çıkan ürünleri kişiye özel hale getirme şansı tanıyorlar ve bence bu gayet güzel bir fikir, eminim herkes severek giydiği t-shirtin veya her sabah kahvaltıda kendisine eşlik eden bardağın sadece kendine özgü olmasından hoşlanır.

Aslında bu fikir son zamanlarda iyice popüler olmaya başladı, artık her köşe başında “kendi tişörtünüzü kendiniz tasarlayın” temalı bir siteye rastlamanız mümkün. Bir de bu işi yapan sitelerin çoğu ziyaretçiyi T-Box’ın öncülüğünü yaptığı “çok kuuluz biz, aşırı aykırıyız huuv” üslubuyla karşılıyor. Fikir “kişiye özel”in üstüne kurulu olunca samimi bir yaklaşımın daha verimli sonuçlar doğuracağını düşünüyorlar herhalde. Ama her zaman olmuyor işte, deve hörgücüne kelebek konmuş gibi laçka bir üslupla hizmet veren sitenin size gönderdiği ürün, kalite standartlarınızın çok çok altında olunca o samimiyetten eser bulamayabiliyorsunuz.

Yeni tanıştığım Basmatik.com isimli siteden bahsedecek olursak; öncelikle sitenin amacına uygun tasarımını çok sevdiğimi söylemeliyim, neticede işimiz tasarım. Beni “meraba corç, tasarla tişörtünü haa kımoon” gibi bir üslupla da karşılamadı. En çok anasayfadaki “lastik tavuk gırtlaklayan leydi” temalı ürün görseline bayıldım. Ürünleri incelerken (farklı tasarımcıların elinden çıkma hazır t-shirt tasarımları da var) beden seçenekleri arasında XXL ibaresini görünce heyecanlandığımı söylemeliyim, demekki Basmatik.com’cu amcalar benzerlerinin aksine benim gibi büyük insanların varlığını reddetmiyor. Gerçi ortalarda bir beden tablosu göremedim ama şayet Basmatik’in XXL’ı bana uyarsa yeni ve “büyük” bir müşteri kazanmış olacaklar, bakalım ilk siparişimizden sonra anlayacağız.

Benim derdim ölçülerime göre doğru düzgün giysi bulamamak olduğu için en çok t-shirt olayından bahsettim, ancak sitede bardak, poster, anahtarlık gibi daha bir çok kişiye özel ürün var. Neden bilmiyorum ama ben bu siteyi hakkında satırlarca yazı yazacak kadar çok sevdim, bana hak vermek için buyrun: Basmatik.com

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. rufack dedi ki:

  Yazdığın yazıyı okudum sonra benzer yazılarda dikkatimi bi’ şey çekti.. “Egonomik?ten hediye t-shirt isteyen var mı? (3XL)” konusu.. Bi’ dahaki sefere diyip hepimizi atlatmıştın Caner o bi’ dahaki sefer 3-4 aydır gelemedi hala haberin olsun :D

 2. zac_i_e dedi ki:

  aklımda çok güzel bi fikir vardı fiyatları beğenirsem yapacam :D

 3. web tasarım dedi ki:

  Basmatik.com sitesini beğendim. teşkkürler.

 4. Özcan dedi ki:

  Güzelmiş kış geldi yaza düşünürüz…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.