“Kendin yap” projeler sayesinde eskiler hayat buluyor

Hiç satın almak yerine kendiniz yapmayı düşündünüz mü? Bazen eski objeleri yeniden hayata kazandırmanıza, bazen de objelere farklı işlevlerle değerlendirmenize yol açacak kendin yap projeler, aynı zamanda kendinizi iyi hissetmenize sebep olacak bir terapi biçimi.

Çevreye duyarlı pek çok kişinin peşine düştüğü kendin yap projeler sayesinde hayal gücünüz gelişirken bütçenize de katkı sağlayabilirsiniz. Nereden başlayacağını bilemeyenler Tarzmeselesi.net adresinden ilham almaya başlayabilirler. Ev eşyalarından el yapımı hediye önerilerine kadar yüzlerce farklı proje arasında kaybolmaya başladığınızda aslında yapabileceğiniz ne kadar çok şey olduğunun da farkına varacaksınız. Bu konuda uzmanlaşmaya başladıktan sonra belki kendi düğününüzü kendiniz yapmaya bile karar verebilirsiniz. Eğer konu buralara kadar geldiyse blogda kendin yap düğünler için çok yaratıcı fikirler bularak düğün bütçenizi tahmininizin çok altına indirebilirsiniz.

Kendi yaptığınız bir eseri başkalarına gösterdiğinizde alacağınız tepkilerin kendinizi ne kadar iyi hissettireceği konusuna hiç girmiyoruz bile. Basit  bile olsa sizden izler taşıyan işler her zaman hazır satın alınan objelerden daha çok sevilecektir. Bu yüzden hediye almadan önce sevdiklerim için neler yapabilirim diye biraz kafa yormanızı tavsiye ederiz. El yapımı hediye önerileri arasında gezerken çok severek yapacağınız fikirler bularak ortaya çok daha güzelini çıkartacağınıza emin olabilirsiniz. Sakın unutmayın kişiye özel hediyelikler her zaman en beğenilenlerdendir.

Tüketim çılgınlığından yorulduysanız ekonomik, yaratıcı ve stres attıran kendin yap projeler arasında kaybolmak size çok iyi gelecektir ;)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.