Kilisede Ankara’nın Bağları’nı çalan Türk

Polonya’ya turistik amaçla giden bir Türk arkadaşımız kilise ziyareti sırasında, sesine bir çoğumuzun aşina olduğu o kasvetli orga hayatı boyunca görüp görebileceği en büyük güzelliği yapıyor ve uyku getiren melodilere alışmış tuşlarını kullanarak Ankara’nın Bağları‘nı çalıyor. Ömür billah Ameno’dan, gospelden başka şey duymamış olan kilise duvarlarının kulaklarının pası silinmiştir eminim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. Muhammet dedi ki:

  Belki burada bunu dediğim için dışlanacağım ama, düpedüz saygısızlıktır. Ortalıkta “dinimize saygı göstersinler” diye dolanıp, başkasının dinine o saygıyı göstermemek saygısızlıktır.


  Ömür billah Ameno’dan, gospelden başka şey duymamış olan kilise duvarlarının kulaklarının pası silinmiştir eminim.

  Cümlesi yerine, camide Eminem çalınsaydı ve


  Ömrü billah Yasin’den, Fâtiha’dan başka şey duymamış olan cami duvarlarının kulaklarının pası silinmiştir eminim.

  Cümlesi kurulsaydı ne olurdu acaba, çok merak ediyorum.

  • Caner Öncel dedi ki:

   Şimdi saygısızlık konusu bakış açısına göre değişebilir. Bizim camilerimizde enstrüman yok, olsa dahi böyle bir şeye elbette izin vermezlerdi. Öte yandan o kilisede turistik geziler düzenleniyor, turist kafilesinin yanında da yerel yetkililer var. Eğer saygısızlık olacağını düşünselerdi tahmin ediyorum ki böyle bir şeye izin vermezlerdi.

   • Canberk Çiftçi dedi ki:

    Caner bey, Camilerimizde enstrüman yok demişsiniz fakat mikrofon var ve beatbox için ideal bir araç. Yabancı birinin mikrofonu kapıp beatbox yaptığını düşündüğünüzde aynı cümleleri kurabiliyorsanız hak veriyorum size. Saygılar

 2. Olcay dedi ki:

  “Bizim camilerimizde enstrüman yok, olsa dahi böyle bir şeye elbette izin vermezlerdi.”

  Onlara göre değil bize göre saygısızlık zaten. Ben bana böyle bir şey yapılmasını istemiyorsam onlarada yapamam. Onlar isterse içerde göbek atsın kendi inancıdır kendi bilir. Elbette buraya yazdığım yorumda kendi yorumum. Nitekim bu benim inancım gereği düşüncem ama size göre değil anlaşılan ona da saygı duyuyoruz.

 3. ahmettatar dedi ki:

  Anladığım kadarıyla bu adam turist kafilesinin başındaki adam yani tursit rehberi anladığım kadarıyla ve adamın kendisi de durumun absürt olduğunu kabul ediyor sonunda turkish folk müzik kilisede bunu da yaptık diyor.. Durum absürt ama kötü bir niyet yok bence saygısızlık olarak adlandırılmamalı ama yapılması hoş bir şey olduğunu da düşünmüyorum.. İnançları açısından sorun olduğunu düşünmüyorum yahut kutsal saydıkları şeylerle dalga geçildiğini düşündüklerini de sanmıyorum ama eğer turistik olarak sergilenen biryer ise ordaki eşyalara dokunulmasına kızabileceklerini düşünüyorum yani en azından tarihi değeri varsa zarar görmemesi adına dokunmak yasak olmalı.. Bence rahatsız olabilecekleri nokta bu olurdu..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.