Kızılay maden suyu şişelerindeki paslanmaya dikkat (Düzeltildi)

kizilay-maden-suyu-pas-1
Ofiste sıcaklardan bunaldığımız zamanlarda motoru soğutmak adına dışarıdan maden suyu sipariş ediyoruz. Kendi adıma şimdiye kadar markaya hiç dikkat etmediğimi söyleyebilirim. Arkadaşlardan biri ise her defasında özellikle Kızılay istemediğini belirtip duruyordu. Geçenlerde nedenini sorduk “Abi onların kapakları paslanıyor, şişenin ağzı sürekli pas içinde oluyor” dedi. Tabi insanın yekten böyle bir şeye inanası gelmiyor, neticede söz konusu olan yılların markası. Binde bir meydana gelebilecek talihsiz bir durum olduğunu, olsa olsa onların muhitindeki dağıtımcının kötü saklama koşullarından kaynaklanıyor olabileceğini söyledik ama ısrar etti, her yerde aynı şeyle karşılaştığını söyledi. Bunun üzerine iddialaştık ve ofisin yakınlarındaki bir cafeden Kızılay marka maden suyu sipariş ettik.

Elde ettiğimiz sonuç şöyle:

Bunun iki açıklaması olabilir; ya Kocaeli bölgesine dağıtım yapan firmanın deposunda ciddi bir rutubet sorunu var ya da Kızılay Sodaların kapaklarında kullanılan metal hatalı bir tercih. Pasın insan sağlığı üzerinde ne tür olumsuz etkiler oluşturabileceğini bilmiyorum ancak mantığım bana hele ki uzun süre tüketilmemesi gereken bir kimyasal olduğunu söylüyor.

Düzeltme 26 Haziran 2013

Kızılay’a incelemeleri üzere bir kapak gönderdik. Kapağı incelemiş ve aşağıdaki gibi bir dönüş yapmışlar:

Değerli müşterimiz,

Göndermiş olduğunuz kapakta görülen lekelerin, mailimde de belirttiğim gibi karemelizasyon meydana geldiği görülmektedir. Kapakta bulunan tabaka sadece şeker kalıntısı olmakla beraber herhangi bir inorganik (yağ, kir) kalıntı değildir.

Bu konuyla ilgili almış olduğumuz önlemler arttırılmıştır. Böyle bir olayla karşılaşmanız durumunda konuyla ilgili bizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

Göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür eder, üretim şartlarımızı ve makine parkurlarımızı görebilmeniz için sizi işletmemize de bekleriz.

Saygılarımla.
YÜCEL ÇAKIR

Konuya önayak olan sevgili okurumuz Özgen Şeremet’e ve Kızılay yetkililerine ilgi ve duyarlılıkları için teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

14 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir