Köhne bakkal


Öyle bir zihin düşünün ki en büyük kabuslarından biri doğulu iki kardeşin işlettiği köhne bir bakkaldan alışveriş yapmak olsun. Evet, çocukluğumdan beri bu bakkalla uğraşıyorum. Bilinçaltı daralan, sıkılan insanlar rüyalarında ejderhalarla boğuşurlar, koşmak ister ama koşamazlar, benim de olayım bu.

Bir vesile dünya üzerindeki tüm bakkalların ve alışveriş merkezlerinin kökü kurumuş oluyor. Ben de her ne arıyorsam bulamayacağımdan veya muadilini almaya zorlanacağımdan emin biçimde bu bakkala gitmek zorunda kalıyorum. İçeride inanılmaz bir rutubet var ve öylesine sağa sola serpiştirilen ürünlerden hangisine elimi atsam son kullanma tarihi geçmiş oluyor, dahası elime bozuk ürün artıkları bulaşıyor. Cola Turka almak istiyorum “O yok abi Le Cola var” diyorlar. Persil matik istiyorum “Tursil matik var” diyorlar. Heriflere yıllardır “Yahu şuraya iki tane raf yapın, ortalığı temizleyin, olmadı devredin gitsin” diyorum zerre iplemiyorlar.

Sırada beklerken içeriye “Bu paraya ne gelir amca?” diyen sümüklü çocuklar giriyor, azarlayıp gönderiyorlar. Evden getirdikleri tencerelere süt doldurmak isteyen kadınlar, böcek ilacı isteyen adamlar derken bir türlü aldığım ikinci sınıf şeyin parasını ödeyip çıkamıyorum.

Eğer rüyada pompalı tüfek görebilmenin bir yolu varsa ve bu bilgiyi benimle paylaşabilirseniz emin olun çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

10 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir