Koli Bandının Hayatımızdaki Yeri ve Önemi


Sevgili öğretmenim, değerli arkadaşlar,

Öncelikle herkese 163, 347 gibi fiyakalı numaralar vermişken, aranıza sonradan katıldığım gerekçesiyle bendenize 2047 gibi telaffuzu zor, uzun ve sınıf listesinin sonundaki dışlanmış öğrenci muamelesi görmeme neden olan bir numarayı layık gördükleri için, Van İkinisan İlköğretim Okulu yönetimine huzurlarınızda sitemlerimi iletmek istiyorum. Onların çocuklarının gelecekte aynı dertten muzdarip olmaması ve çektiğim acıların başka çocuklar tarafından idrak edilmemesi en büyük temennimdir.

Koli Bandının Hayatımızdaki Yeri ve Önemi
Altı aydan uzun süredir yeni evimde yaşıyorum ve bir vesile koli bandına ihtiyaç duymadığım tek bir gün bile geçirmedim. Eğer Murphy amcanın kanunlarında “en ihtiyaç duyduğunuz şey hiçbir zaman elinizin altında bulunmaz” gibi bir madde yer almıyorsa gerekli mercilere başvuralım ve en kısa sürede bu maddenin de eklenmesini sağlayalım.

İşin en ilginç tarafı da her market alışverişinde “ulan ben bir şey unuttum ama…” diye düşünmeme rağmen aklıma bir türlü koli bandının gelmiyor olması.

Eğer bir üreticiyseniz bilmenizi istiyorum ki her türlü sponsorluk tekliflerine açığım. Siz benim bir yıllık koli bandı ihtiyacımı karşılayın ben de size web sitesi yapayım veya 1 yıl süresince sitenize link vereyim, valla ciddiyim bak.

Okuduklarımızı Anladık mı?
1- Issız bir adaya düşerseniz yanınıza alacağınız üç şeyden biri aşağıdakilerden hangisi olmalıdır?
A) At nalı
B) Az çiğnenmiş sakız
C) Koli bandı
D) Ben öyle bir şey görmedim, ben 55 yaşımdayım. Biz a-a-araba alışverişi için geliyok.

2- “Ayşe’nin babası akşam eve gelirken …… aldı ve Ayşe çok mutlu oldu” cümlesindeki boşluğa aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
A) At nalı
B) Darbeli matkap
C) Koli bandı
D) Seyyar priz

3- Ali’nin 12 metre koli bandı vardı, İpek Ali’ye 6 metre koli bandı daha verdi. Ali dedesinden köşe bucak sakladığı tüm bu koli bantlarını bahçeye gömebilmek için aşağıdakilerden hangisine ihtiyaç duymamaktadır?
A) At nalı
B) Dede şevkati
C) iPhone kazma-kürek uygulaması
D) Oğlum bak git!

4- Üç işçi günde 8 saat çalışarak bir kutu koli bandını 12 günde bitirmektedir. Akşam olduğunda ellerine geçen, analarının ak sütü gibi helal yevmiyelerini aşağıdakilerden hangisi için harcarlarsa ödedikleri paranın karşılığını alamazlar?
A) At nalı
B) Güreş minderi
C) F*ck Telekom
D) Ajdar’ın yeni çıkarttığı albüm

Puanlama
A’lar çoğunluktysa: Siz hastasınız. Hayır peluş oyuncaklar olsun, buzdolabı magnetleri olsun çeşitli objeleri çok sevmenizi anlarım da bu at nalı takıntısı nedir ya? Gidin bir psikoloğa görünün çocukluğunuza inin bir şey yapın ilişkilerinizde çok sorun yaşarsınız valla.

B’ler çoğunluktaysa: Komik mi olduğunuzu düşünüyorsunuz? Siz, lisedeyken kızlarla kurabildiği tek iletişim sulu şakalar vesilesiyle olan, suratındaki ergen gülümsemesiyle öğretmenlerin “salça öğrenci” diye tabir ettiği şu tiplerdensiniz.

C’ler çoğunluktaysa: Siz gerçekten koli bandına ihtiyaç duyan ve fakat ne yazık ki bu ihtiyacı bir türlü karşılanmayan o şanssız güruhun içerisindesiniz. Sizi anlıyor ve toplum içindeki yersiz hareketlerinizi tamamen anlayışla karşılıyorum, mazeretiniz var.

D’ler çoğunluktaysa: Komik videolarla, eğlenceli feysbuk resimleriyle ömür geçmez. Siz bilgisayar başında zaman öldürürken dışarda çok düşük bir ihtimal de olsa sevgiliniz olma potansiyeli bulunan kızlar geziyor. Dışarı çıkıp biraz hava alın, insan içine karışın, hiç olmadı az biraz güneş yüzü görün ki ortalıkta peynir gibi bembeyaz bir tenle dolaşmayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

11 Yorum

 1. nurkan dedi ki:

  bütün bunlar 4. sorudaki c şıkkı için değil mi? :)

 2. Mehmet Demiray dedi ki:

  Okuduğum en güzel koli bandı yazısı :D

 3. Muhammet dedi ki:

  Çok iyi ya :D

  ekleme: bu kez yanlış girmediğime eminim caner :D fıkraları ile ünlü büyüğümüze nasreddin “hoca” yazdım, genel kültürün sıfır dedi :D

 4. Korhan dedi ki:

  koli bandı geçerlidir, %0 komisyon..
  -abi kraft banta taksit yapıyor musunuz
  +yok kardeşim sadece şeffaf bantlarda taksit geçerli
  -hmm, peki daha sonra uğrarım ben, izole bantlar
  +sağolasn sanada izole bantlar

 5. Suna dedi ki:

  Son zamanlarda okuduğum en eğlenceli mizahi yazılardan biriydi. 

 6. Beraat dedi ki:

  Ajdarın albümü :D Harikasın abi Helalll :D

 7. Emre dedi ki:

  Hacı, tedavi vaktin gelmiş senin. :)

 8. Kemal dedi ki:

  Hayır Ali neden koli bantlarını dedesinden saklıyor? Neden bahçeye gömmek istiyor? Yetkililerden açıklama bekliyoruz.

 9. remre dedi ki:

  “ihtiyaç belirleyen, zeka tespiti güdümlü analitik öğreticili kişilik testi” diye buna derim ben! bir daha da bu cümleyi zor kurarım.. yani At Nalı..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.