Komik ve Gereksiz Bilgiler

aptal-bushAptal Amerikalılar (Avrupalılar) ve garip yasaları, her zaman en eğlenceli içerik onlarda. İnternette dolaşırken rastladığım ve itinayla seçtiğim bazı garip yasaları ve gereksiz bilgileri paylaşmak istedim:

Ohio’da polislerin ikaz etmek amacıyla köpekleri ısırma yetkisi vardır.

İngiliz yasalarına göre erkekler, bir elleri motorlu taşıtlarının üzerinde olmak kaydıyla halka açık yerlerde aracın arka tekerleği üzerine küçük tuvaletlerini yapabilirler

İngilterenin York şehrinde Pazar günleri hariç bir İskoç vatandaşına ok atmak yasaldır.

İsveç yasalarına göre ülke sınırları içinde, bir foka burnun üzerinde top durdurmayı öğretmek yasaktır.

Antik Yunan’da Delas Ada’sında doğmak ve ölmek yasalara aykırıdır.

Hong Kong da aldatılan kadının kocasını herhangi bir alet kullanmadan, elleriyle öldürmesine yasalar tarafından izin verilmiştir. Kocasının sevgilisini ise, istediği şekilde ve istediği aleti kullanarak öldürme hakkına sahiptir.

Amerika, Kentucky?de arka cebinizde dondurma taşımak yasaktır.

ABD nin Illionis eyaletinde anadilin İngilizce olduğunu söylemek yasaktır. Çünkü bu eyalet sınırları içerisinde anadil “Amerikanca” olarak kabul edilmiştir.

Avustralya-Victorio’da pazar günleri pembe pantolon giymek yasaktır.

1991 yılında İsveçli bir aile, İsveçteki “İsim Verme Yasası”nı protesto etmek amacıyla yeni doğan çocuklarına “Brfxxccxxmnpcccclll mmnprxvclmnckssqlbb11116” adını verdi. Devlet tarafından açılan dava sonucunda aile sözü geçen yasaya aykırı davrandıkları için yaklaşık 1000 YTLlik cezaya çarptırıldılar. Temyize giden aile bu kez çocuklarının adını “A” olarak değiştirmek istediler fakat mahkeme bu isme de karşı çıktı.

Baltimor yasalarına göre bir aslanı sinemaya götürmek yasaktır.

Arizona’da eşeklerin banyo küvetinde uyuması yasaktır.

1916?da bir adam 40 tonluk evini, nakliye ücretlerinin daha pahalı olması nedeniyle, postayla başka bir yere göndermeye çalıştığından beri Amerika?da tüm bir binayı postayla göndermek yasaktır.

Amerika?nın Kaliforniya eyaletinde kayıtlı olan ehliyetlerden 6 tanesi Jesus Christ (İsa) ismine kayıtlıdır.

Avusturya’da motorsikletli turistlerin yol kenarlarındaki çalılara tuvaletlerini yapan turistler nedeniyle ortayan çıkan sevimsiz koku ile mücadele etmeye karar veren yetkililer, yol kenarlarına dört dilde “Ölümcül tehlike Yılan!!!” yazılı tabelalar yerleştirdiler. İşin aslı Avusturyada tehlikeli yılan yoktur ve tabelalar yerleştirildikten sonra koku sorunu hızla ortadan kalkmıştır.

ABD vergi memurları el kılavuzunda, olası bir nükleer savaş sonrasında nasıl vergi toplanması gerektiğini ifade eden bir madde vardır.

1991 yılında, 57 yaşındaki Tayvanlı Yooket Paen, çiftliğinde yürürken bastığı bir inek pisliği yüzünden ayağı kaydı ve düşmemek için tutunduğu elektrik kablosundan cereyana kapılarak hayatını kaybetti. Bu trajik olayı komşulara göstermek isteyen 52 yaşındaki kardeşi Yooket Pan, aynı şekilde düşer gibi yapıp, elektrik kablosuna tutununca, aynı şekilde hayatını kaybetti.

Eğer tüm Çin nüfusu önünüzden tek sıra şekilde geçecek olsaydı, siz sıranın bitmesini beklerken doğacak olan yeni Çinliler nedeniyle asla sıranın sonu gelmezdi.

Kaynak ve diğer gereksiz bilgiler için şurayı ziyaret edebilirsiniz:
www.gereksiz.net

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. şeyda dedi ki:

    en çok hoşuma giden aldatılan kadının kocasını bir alet kullanmadan ,sevgilisini ise aletle öldürmesinin yasal olduğu yasa . uzak doğuda bu tür olaylar hiç hoş karşılanmıyor. benim fi tarihinde okuduğum bir habere göre yanılmıyorsam japonyada bir kadın iki adam tutarak kendisini aldatan kocasının manken sevgilisinin başından aşağı bir bidon kezzapı döktürmüş ve bundan dolayı hiç bir cezaya çarptırılmamıştı. bu olaydan sonra aldatan koca karısına dönmüş manken kız ise koca bir şapkayla dolaşıp tek sağlam kalan yeri olan ellerini süslemekle hayata tutunmaya çalışmış.insanlar nasıl bu kadar acımasız olabiliyor değil mi? ilginç. :( bi de hindistanda kız isteme adetleri var ya aman ne komik. damadı oturtup en kötü hakaretleri ediyor kız tarafı eğer damat dayanabilirse kızı veriyorlar yoksa damat avucunu yalıyor :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir