Konserve kutusunu çıplak elle nasıl açabilirsiniz?

Youtube’da CrazyRussianHacker diye bir eleman var. İsminden de anlaşılabileceği üzere gerçekten hem kıreyzi hem de Rus. Kanalında “Evdeki malzemelerle nasıl termos yapabilirsiniz? Bir yumurtanın taze mi yoksa bayat mı olduğunu nasıl anlarsınız? Olası bir zombi saldırısında nasıl hayatta kalabilirsiniz?” gibi daha onlarca soruya cevap verdiği videolar yer alıyor. Yukarıdaki video da onlardan biri. Ola ki vahşi doğada konserve açacağı veya bıçak gibi medeniyet timsali alet edevatlardan yoksun kalırsanız, yanınızdaki bir kutu konserveyi çıplak ellerinizle nasıl açabileceğinizi ve içindeki gıdayı nasıl nam nam diye götürebileceğinizi anlatıyor.

Gerçi biz Türkler bu konserve kutusu açma sorununu uzun süre önce aştık, gavuristandan gelen mısır konserverleri ve birkaç istisna dışında hemen hemen tüm konserve kutularımızda yüzük gibi parmakla tutup açma zımbırtılarından var. Ama dünya hali tabi, karlarla kaplı dağlara uçakların düştüğü, hayatta kalan yolcuların kurtarılmayı beklerken ölenleri yediği bir dünyada yaşıyoruz, bu tür şeyleri öğrenmekte fayda var zira insanın başına ne geleceği belli olmaz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Muhammet dedi ki:

    bence konserve kutularındaki o yüzük evrenselleşmeli.

  2. kovan dedi ki:

    güzel bir yöntem. Ayrıca internette gezerken şöyle bir videoya rastladım. Bu bölümle ilgisiz ancak eğer blogum olsaydı mutlaka paylaşırdım. Bende burada paylaşayım istedim.
    http://vimeo.com/73234721

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir