Konya Meram’da başlayan Orkut macerası


Orkut.com isimli, Facebook benzeri popüler bir sosyal network sitesi var ve bu sitenin sahibi Orkut Büyükkökten isimli bir Türk. Bu site her ne kadar Türkiye’de pek bilinmiyor olsa da Brezilya ve Hindistan gibi bir çok ecnebi memleketinde Facebook’tan daha popüler.

Orkut Büyükkökten Konya doğumlu ve Konya Meram Anadolu Lisesini bitirmiş. Ordan Bilkent Üniversitesine, bir süre sonra da ABD’ye, Stanford Üniversitesine transfer olarak bilgisayar bilimleri üzerine doktora yapmaya başlamış. Tam o esnada aynı üniversitede bulunan Google’ın kurucularıyla ahbap olmuş ve bu vesileyle kişisel projesi olan Orkut.com’un arkasına Google gibi bir devin gücünü alarak paranın, şanın şöhretin gözüne vurma şansı elde etmiş.

(Bu paragraftan sonra yorum katarak devam ediyorum)

Tabi iş bu kadarla bitmemiş, Konyalıların deyimiyle “bizim oğlan“, paranın gözüne vurup zevkü sefa içinde bir müddet yüzdükten sonra “baba ne yapsam boş, hayattan zevk alamıyorum” gibi bir düşünceyle olsa gerek cinsel tercihini değiştirme kararı almış. Tercihi değiştirdikten sonra da gay evliliklerinin yasal olduğu Kaliforniya’da Derek Holbrook isimli bir amcayla davullu zurnalı düğün yapmış. Konya’nın meşhur düğün pilavından* döktürdü mü bilinmez ancak “Anadolu Kaplanı” vasfını bana göre tam bu noktada kaybetmiş, süt dökmüş kedi olmuş.

Şimdi Allah aşkına olacak iş mi? Sen tut Selçuklu’nun kurulduğu topraklardan, Anadolu’nun bösböğründen yola çık, silikon vadisine imzanı bas ama milletin senle “İmrenilesi, süper çılgın Türk!” başlıklarıyla gurur duyamasın. Ben de bundan korkuyorum işte. Hani böyle çok süper işler başaran kimseler Anadolu çocuğu olsalar bile neticede bu hale geliyorlarsa, yani olayın sonunda Kaliforniyalı Derek’e göz kırpmak varsa aman uzak dursun parası, şanı şöhreti…

*Düğün pilavı: Konya’nın en sevilen adetlerindendir. Genellikle bamya çorbası ve yoğurt/ayran ile birlikte servis edilir. Kazan kazan pirinç pilavının (tercihen nohutlu) üzerine kepçe kepçe kuşbaşı et dökülerek dağıtılır, yemesi sevaptır. Konya’da öğrencilik yapan gençlerin Pazar günlerini iple çekmelerine vesiledir zira düğün pilavları genellikle Pazar günleri dökülür. Yemeğe iştirak etmek için de düğün sahiplerini tanıyor olmak gibi bir zorunluluk yoktur.

Gerçek kesit:
Profesyonel olarak düğün pilavlarına giden bir grup öğrenci gence bu sefer yeni yetme bir arkadaş eşlik etmektedir velhasıl bu yeni arkadaş et yememektedir. Topluca yenilen yemekte vatandaşın özellikle etleri ayıkladığını ve sade pilava yumulduğunu gören düğün sahibi acaba etlerde mi bir problem var diye vatandaşa neden etleri ayıkladığını sorar, genç kendisinin et yemediğini söyleyince yarı sinirlenerek ortamı koparır (affınıza sığınarak):
-Et yenmez mi len! Et olsun da g*tüme girsin!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

18 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir