Kripto paralar neden düşüyor, hangi kripto para alınmalı?

Kripto para fiyatları anlık olarak değişim gösterdiğinden pek çok yatırım aracından farklıdır. Volatilitesi yüksek olan bu varlıklar ile işlem yaparken ekstra dikkatli olmanız gerekir. Fiyat trendlerinizi doğru analiz edebilmek için öncelikle piyasa hakkında temel bilgileriniz olmalıdır. Kripto para nedir, güncel kripto para haberleri nelerdir, analiz ve yorumlar nasıl takip edilir, kripto varlıklar nasıl alınıp satılır gibi ana sorulara yanıt aramalısınız. Bunları bilerek yapacağınız işlemler her zaman daha verimli olacak, riski en aza indirecektir.

Genel standartlara göre kripto varlık fiyatları piyasadaki arz talep dengesine göre oluşur. Fiyatlar ile ilgili kripto gündem durumu da bu denge üzerine kuruludur. Ancak ortaya çıkan iç ve dış etkenler fiyatlarda iniş çıkışlar olmasına yol açabilir. Küresel olaylar, tahvil ve hisse senedi fiyatlarındaki ilerlemeler, ülkeler arası devam eden ticaret savaşları, küresel ölçekte yaşanan ekonomik gelişmeler ve benzer durumlar fiyatlarda oynamalara sebep olur. Bu gibi kripto para haber ve gelişmelerini internet üzerinden takip edebilirsiniz.

Hangi Kripto Parayı Almak Daha Avantajlı?

Kripto para haberleri incelendiğinde bazı sanal varlıkların daha fazla ön planda olduğu görülür. Bunlar hangileridir diye araştırdığınızda büyüme potansiyeli olan, piyasada farklı yatırım projeleri oluşturan birden fazla kripto para ile karşılaşabilirsiniz. Kripto para gündem verilerine göre 2022 yılı için en çok ilgi gören dijital paralardan bazıları şunlardır:

Battle İnfinity

Gelecek vadeden kripto para projesi olan battle infinitiy metaverse tabanlı olup bir oyna kazan projesi olarak kullanıcıların karşısına çıkar. Proje kullanıcılara kendi avatarlarını oluşturma fırsatı verir. Oyun içerisinde kullanıcılar farklı alt platformlara dahil olabilme ve oyun içi müsabakalara katılarak ödüller kazanabilme gibi avantajlara sahiptir. Bu proje ile ilgili son dönemlerde kripto para haber ve yorumları sıklıkla yapılır.

Polygon (MATIC)

Web 3 altyapısının önemli bir parçası olan Polygon Ethereum tabanlı ikinci katman platformu olarak kategorize edilir. Bu platform ethereum işlemlerinin maliyetlerinden şikayetçi olan kullanıcılar için oluşturulmuştur. Platformun oluşturma amaçları arasında birinci katmanda bulunan sorunları çözmek ve altyapı gelişimini desteklemek de yer alır.

Enjin (ENJ)

Kripto para haberleri gündeminde enjin için geniş yer ayrılır. Oyun odaklı olan bu metaverse projesi Çevrimiçi en büyük oyun topluluğu platformu olması en önemli amaçlarından biridir. Proje entegrasyonların oyunlara daha pratik şekilde dağıtılması adına geliştiricilere yazılım geliştirme kitleri dağıtır. Bunlarla ilgili detayları Paranfil aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Photo by Michael Förtsch on Unsplash

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir