Kulaklarınızın pasını silecek bir Youtube ünlüsü “Daniela Andrade” ve “La Vie En Rose”

Ben Daniela Andrade isimli bu hanım kızımızı uzun süredir takip ediyorum. Canım sıkıldığında, efkarlandığımda, uzaklara dalıp gitmek istediğimde bu ve “Radiohead – Creep” gibi şahane akustik coverlarını açıp dinliyor, huzur buluyorum. Kendisinin, bizleri Justin Bieber ile tanıştıran Youtube’un özür dileme yöntemi olduğuna inanıyorum. Hani Youtube “Justin’i ünlü ettiğimiz için kusura bakmayın, buyrun bununla telafi edelim” demek istiyormuş gibi.

La Vie En Rose ise yine hayatımda bambaşka bir yeri bulunan, bizim Sezen Aksu’nun “Minik serçe” lakabının esin kaynağı olan esas “Kaldırım serçesi” Edith Piaf’ın baş yapıtlarındandır. Coverlarını öyle kolay kolay beğenmem, özellikle Fransızca okunmuyor ise taşıdığı duyguları dinleyiciye aktarmak her babayiğidin harcı değildir. Ne var ki bu şirine pürüssüz sesiyle şarkının hakkını vermiş.

Evet yaptığı bütün coverlar on numara beş yıldız olmuyor, fakat ara sıra yayınladığı, ruhunuza hitap etme ihtimali bulunan eserleri gözden kaçırmamanız için şuracıktan Youtube kanalına abone olmanızı tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Burak dedi ki:

    Gerçekten kızın sesi çok güzelmiş. Bence önü baya açık.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir