Kuveyt Türk’ten yeni nesil şubesiz bankacılık hizmeti: Senin Bankan

Son zamanlarda hepimiz “şubesiz bankacılık” kavramını sıkça duymaya başladık. Şimdi hep birlikte şubesiz bankacılık nedir, ne değildir, avantajları nelerdir türü soruları, Kuveyt Türk’ün yeni nesil şubesiz bankacılık uygulaması Senin Bankan ile cevaplamaya çalışalım.

Türkiye’de yeni yeni uygulanmaya başlayan bir sistemden söz ediyoruz. Geleneksel bankacılık hizmetleri bildiğiniz gibi şubeler kanalıyla sunuluyor. Mobil Şube, İnternet Şube ya da ATM gibi çözümler var ancak yapı itibariyle bu hizmetlerden yararlanabilmek için mutlaka banka şubesine uğramanız gerekiyor, bu şekilde hesap açtırmadan diğer kanalları kullanmaya başlayamıyorsunuz. Şubesiz bankacılık kavramı tam da bu noktada insanların imdadına yetişiyor.

Bir şekilde bankacılık hizmetlerinden yararlanan herkesin mutlaka bu deneyimi yaşaması gerektiğini düşündüğü olmuştur. Geleceğin bankacılık hizmetlerini deneyimleme fikrinin kulağa hoş geldiğini söyleyebiliriz. Enpara, Nuvo, CepteTEB ve Senin Bankan gibi kuruluşlar şu anda ülkemizde bu alanda hizmet veren en büyük oyuncular diyebiliriz. Ürün gamının zenginliği ve çeşitli kalemler için ifade edilen masraflar en önemli konular olunca, bu dörtlüde Senin Bankan‘ın diğerlerinin arasından sıyrıldığını söyleyebiliriz. Özellikle arkasında Kuveyt Türk gibi köklü bir kuruluşun bulunması “Acaba ileride hizmet kalitesi düşebilir mi? Masraflar söz konusu olmaya başlayabilir mi?” türü sorulara daha kolay yanıt alınmasını sağlıyor. Bilmeyenler için tekrar etmek gerekirse, Kuveyt Türk zaten yıllardır bireysel bankacılık hizmetlerinden hiçbir masraf almıyor ve ileride de almayacağının garantisini veriyor.

Senin Bankan, özellikle yeni nesil tasarım trendlerine uygun yapılandırılmış sitesiyle ve mobil uygulamalarıyla göz dolduruyor. Hızlıca ürün ve hizmetleri incelemek, aklınıza takılan her türlü konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak tahmin edebileceğinizden daha kolay. Aklınızdaki tüm soru işaretlerinden bu sayede kurtulduktan sonra “Hemen Başvur” seçeneğini tıklayarak üç adımda başvurunuzu yapabilir, Senin Bankan ailesine vakit kaybetmeden dahil olabilirsiniz.

seninbankan-screenshot

Merak edenler için başvuru sürecinin nasıl ilerlediğine kısaca değinelim. Hesap başvurusunu takiben Senin Bankan müşteri temsilcisi sizi arıyor ve belgeleriniz / kartınız gibi gerekli evrakların size nasıl ulaştırılacağı hakkında bilgi veriyor. Bu konuşmadan kısa bir süre sonra evraklarınızı size ulaştıracak olan özel kurye ekibi sizinle iletişim kuruyor ve ne zaman, nerede buluşacağınız konusunda sizden randevu alıyor. Belirttiğiniz adres ve zamanda hizmet yetkilisi sizi ziyaret ederek gerekli belgeler için sizden imza alıyor ve kartınızı teslim ediyor. Kartınızı aldıktan sonra 4440123 çağrı merkezini arayarak İnternet Şube şifrenizi alıyorsunuz ve şubesiz bankacılığa bu sayede adım atmış oluyorsunuz. Bu arada hemen belirtelim, hesap başvurusunu yaptıktan sonra, yani hizmet ekibiyle görüşmeden önce dahi hesabınıza para gönderebiliyorsunuz ancak güvenlik önlemlerinden tüm işlemleriniz tamamlanıncaya kadar para çıkışı yapamıyorsunuz.

Senin Bankan’da hesap açılış süreci ortalama 5 günde tamamlanıyor, bazen bu süre şartlara göre daha da kısalabiliyor ancak maksimum 7-8 iş gününde tüm işlemlerin tamamlandığını söyleyebiliriz.

Senin Bankan’da şu anda sadece hesap başvurusu yapılabiliyor ancak ilerleyen günlerde İhtiyaç Kart, Sale Plus Kredi Kartı ve en önemlisi araç / konut finansmanı için (ki bu hizmeti sağlayacağını duyuran ilk dijital şubesiz bankacılık platformunun Senin Bankan olduğunu belirtmekte fayda var) de başvuru yapılabilmesi planlanıyor.

Kuveyt Türk’ün müşteri memnuniyetindeki liderliği, masrafsız bankacılık anlayışı ile hayata geçirdiği genç, dinamik bir oluşum olan Senin Bankan’a hemen başvurmak ve aklınıza takılan diğer tüm sorular için müşteri destek ekibiyle iletişime geçmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Web sitesi: www.seninbankan.com.tr
Twitter: @SeninBankan
Facebook: /SeninBankan

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. serhat dedi ki:

    arkadaşımın “hiç bir ücret yok, kartını 5 dakikada bankadan alabiliyorsun ve internetten, uygulamadan istediğini yapabiliyorsun.” dediğinden sonra kuveytle tanıştım ve iyi ki de tanışmışım. her şeyin ücretsiz olduğundan dolayı b..unu o kadar çıkardık ki birbirimizin yerine vermiş olduğu 2 tllik minibüs parasını bile havale eder olduk. bu kadar güzel bir banka.

  2. Korhan dedi ki:

    Caner, bende arkadaşlarımın tavsiyesiyle tanıştım Kuveyt Türk ile. Senin bankan üzerinden başvurdum. Bulunduğum yerde şubesi yok ama ptt atm’sini kullanabileceğim sanırım. Banka kartını internet alışverişlerinde 3d secure alt yapısı destekleyen sitelerde kullanabiliyorsun. Havale/eft ve hesap işletim ücreti yok. Bi de müşteri hizmetlerini aradığında arapça için falancayı tuşlayın kısmı benim gibi “for english press 9” dan sıkılanlar için güzel :)

  3. ahmet dedi ki:

    Gerçekten harika bir banka diğerleri gibi insanı saçma sapan ücretler adı altında soymuyor, internet üzerinden eft havale vs ücretsiz, kart mart ücretleri de yok 2 yıldır kullanıyorum gayet memnunum..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.