Laptop soğutucusunda devrim vol.2


Evet sevgili okurlar gördüğünüz üzere HP kullanıcısı kuş misali, bir gün PC kasasından söktüğü fanları leptop soğutucusu olarak kullanırken bir başka gün annesinin kendisine “serinlesin yavrım” diye hediye ettiği portatif vantilatörü aynı amaçla kullanabiliyor. O yüzden ne oldum dememeli, HP marka leptop almadan önce bir kere daha düşünmeli.

Eğer o gün Vatan Bilgisayar’daki eleman bana “Abi bak şu elimde gördüğün Casio marka hesap makinası insanoğlunun aya çıkmak için kullandığı bilgisayardan çok daha gelişmiş özelliklere sahip. Hem ısınma gibi bir sorunu da yok. Gel sen bu HP’yi alana kadar bunu al, belki mesleğini icra etmene yardımcı olmaz ama en azından evinde üzerinde ‘fan bakımı yapıldı’ yazılı yetkili servis kağıtlarından kule yapmak zorunda kalmazsın” deseydi bugün her şey çok daha farklı olabilirdi.

Evlerinde çocuklar ellerinde başka başka marka leptoplar, hiçbirinin leptopu ısınmıyor şakalaşıp oynuyorlar. O leptopları gören ben aklımdan geçiriyorum “benim de ısınmayan bir leptopum olsa” diyorum, “anne bana niye almıyorsunuz, bizde niye yok?” diyorum, karşımda belirip “al yavrım vantilatör, bununla serinlersin” diyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

20 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir