LED TV’nin avantajları

LED televizyon, LCD televizyon, Plazma televizyon, akıllı TV gibi birçok model seçim yaparken aklınızı karıştırıyor olabilir. Farklı ebat ve özelliğe sahip televizyon modellerinin içinden hangisinin seçileceğine karar vermek zor ve vakit alıcı olabiliyor.

Günümüzde en çok sorulan sorulardan birisi hangi televizyonun ne avantajı olduğudur. Tüm televizyon modellerinin kendine göre avantajları var. Televizyon alırken LED TV’nin avantajlarını ve özelliklerini bilmek seçim yaparken daha hızlı ve uygun seçim yapılmasını sağlayabilir.

LED ekranın ön plana çıkmasındaki iki önemli sebep yüksek ışık gücüne sahip olması ve ömrünün uzun olmasıdır. LED TV’ler temel olarak LCD Teknolojisine sahiptir. Ancak LED TV’lerin, ekran parlaklığı, az enerji tüketimi ve dış görünüm olarak daha ince üretilmiş olması gibi artı özellikleri vardır.

Güç tasarrufu sağlar

LED televizyon arka aydınlatmaları geleneksel LCD televizyonlara kıyasla daha etkilidirler. LED hücreleri watt başına daha fazla ışık üretirler.  Işık kaynağı görüntüye göre kontrol edilebildiği ve açılıp kapatılabildiği için çok ciddi boyutlarda enerji tasarrufu sağlanır.

Boyutu daha küçüktür

LED TV’ler diğerlerine oranla daha küçüktür ve LCD TV’lerden daha incedir. Az yer kaplarlar ve hafiftir. Bu nedenle daha kullanışlılardır.

Renkler daha canlıdır

Diğer bir avantajı da gösterilen renk miktarındaki artıştır. LED aydınlatmalı TV’ler LCD panellerine göre daha zengin ve canlı bir renk görüntüsü sunar. Standart LCD TV’lerde mevcut renklerin %70 ile %75’i gösterilebilirken LED TV’lerde bu oran %85’e kadar çıkabilmektedir. Renk tutarlığı olarak çok daha gerçekçi renklerin sunabilmesi avantajlarından biridir.

Kontrast oranı

100 kat daha iyi kontrast oranı sağlayarak berrak bir görüntü sunar. Kontrast oranı ne kadar fazlaysa görüntü o kadar derin, doygun ve doğal olur. Kontrast oranı yüksek ekranlarda siyahlar daha doğaldır.

Görüş açısı

Daha geniş bir görüş açısı sağlar.

Web TV

WEB TV özelliği ile Youtube ve Flickr gibi popüler sosyal paylaşım sitelerine bağlanıp videolar izlenip fotoğraflara bakılabilir. Ayrıca V-Tuner servisi ile ulusal ve uluslararası yayınları barındıran videolara ve radyolara erişme imkanı sağlanır.

DLNA özelliği

DLNA özelliği sayesinde kablolu veya kablosuz olarak ağlara bağlanıp, DLNA destekli Cep telefonu, PC, Notebook gibi cihazlarda bulunan video, fotoğraf ve müzik gibi dosyalar TV üzerinden izlenebilir, dinlenebilir.

Televizyon seçiminizi yaparken beyaz eşya alanında lider markalardan biri olan Beko’yu tercih edebilirsiniz. Beko’nun son teknoloji LED ve HD TV’lerini mutlaka görmelisiniz.

beko-logo

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

1 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir