LEGO kullanılarak yapılan klavye

LEGO ile yapılan motorlu testere, LEGO ile yapılan otomobil derken tam “Bu küçük oyuncaklarla daha ne yapılabilir ki?” dediğim bir anda karşıma LEGO ile yapılan klavye çıktı. Tamam klavye konusu ilgi alanıma giriyor bu vesileyle olayın arkasındaki amcayı takdir ediyorum ancak şu var ki kızmadan da edemiyorum. Yahu arkadaş madem bu kadar bol vaktiniz var gidin bari daha faydalı şeyler için harcayın. İnsanlığa faydayı falan geçtim kendinize faydanız olsun. Yok ille de egonuzu tatmin etmek, takdir toplamak niyetindeyseniz bari daha karizmatik yollar deneyin, küçük küçük oyuncaklarla nereye kadar.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. ahmettatar dedi ki:

  Caner zeka küpü çözen legoyla yapılan bir cihazda vardı hatta bir ara 3d yazıcı gibi birşey görmüştüm sanki sen mi yazmıştın hatırlamıyorum ama hadi bu klavye olayında klavyenin kendi devresini söküp kullanmış peki diğerlerinde nasıl programlama yapıyorlar yani zeka küpünü çözen lego ile yapılan cihaza nasıl komut veriliyor programlanması için neler yapılıyor? Daha önce anlatmış olabilirsin tam anımsamıyorum ama sanki link vermiştin bununla ilgili diye hatırlıyorum.. Yine sanki ingilizce bir kaynak vardı diye anımsıyorum linkte.. Hani diyorum senin ingilizcen az çok derdini anlatacak düzeyde en azından adamları anlayacak düzeyde ya sen bize türkçe olarak anlatsan da bizde hafif tertip şu konularla ilgilensek bizde birşeyler tasarlasak falan.. Ön ayak olsan bize yani..

  • Caner Öncel dedi ki:

   He ya Ahmet bunların yanlış hatırlamıyorsam setleri vardı, elektronik devreler bilmem neler içeren. Şunlar olması lazım: http://www.lego.com/en-us/mindstorms ama fiyatları harbiden pahalıydı yani.

 2. ahmettatar dedi ki:

  Ya iyi de bu site de ingilizce Caner ben sadece resimlerine bakıyorum anlayacağın..:)) Bir de orda programlamayı kendileri hazır halde sunuyorlar anladığım kadarıyla download software solution falan diyordu hani öyle değilde bizim kendi algoritmalarımızı kullanabileceğimiz bir sistem lazım.. Ne kadar pahalı olabilirler ki? Çok mu astronomik rakamlar?

 3. mustafanuröncel dedi ki:

  bunun yazılımını assembly dili ile yapıyorlar . robotların dışına kabuk olarak lego ekliyorlar. C++ oyunlar için ne ise assembly dili de robotlar için odur.http://www.2dbilgisayar.com.tr/dosya/assembly.pdf burada assembly dilinin yazılım vs. modülünü görebilirsiniz

 4. ahmettatar dedi ki:

  Mustafa kardeşim öncelikle teşekkür ediyorum.. Verdiğin linkte ingilizce birşeyler yazıyor sanırım kaldırılmış falan diyor ama hangi yöne bakmam gerektiğini anladım sağol bilgilendirmen için..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir