LG’den akıllara zarar bir kamera şakası

29 yıllık hayatımda tek bir kere kamera şakası olayına, o da en salakçasından maruz kalacak oldum. Sene iki bin bilmem kaç (vay arkadaş “iki bin” ifadesini geçmiş zaman için kullanır olmuşuz), Yenikapı İskelesindeyim, İstanbul’dan Yalova’ya geçeceğim. Böyle iskeleden biraz uzakta park etmiş bir panelvan dikkatimi çekti. Camlarını gazeteyle kapatmışlar, su bardağı dibi kadar bir boşluktan çekim yapıyorlardı. Bizim televizyoncuların mantığı işte, koca arabayı meydanın orta yerine kabak gibi yerleştirip, camlarını gazeteyle kapatınca kamufle olduklarını düşünmüşler. Bilakis panelvan bomba yüklü araç gibi dikkat çekiyordu yani.

Neyse olayı çaktım tabi, baktım biraz ileride meczup görünümlü bir eleman insanların arkalarından yürüyor, elinde de ufak bir fısfıs zımbırtısı var. İşte malum kurbanlarının ensesine su fışlayacak o esnada da hapşuruyormuş gibi yapacak, bunun adı da kamera şakası yaptık olacak. Bir yandan iskeleye doğru yürüyüp bir yandan da İnşallah bana bulaşmaz diye düşünürken böyle usul usul kişisel alanıma doğru yaklaştığını fark ettim. Bir iki adım daha attım atmadım, dönüp “Hacı abi elin ayağın rahat dursun bak canını yakarım” türü bir şeyler dedim. “Eki eki” deyip uzaklaştı.

Şimdi, bu yukarıdaki türden şakalar genellikle profesyonel oyuncular eşliğinde tamamen kurguya dayalı olarak çekiliyor, ama gerçek olabileceklerini düşünmek de bir yandan heyecan verici. Şahsen böyle bir şakaya maruz kalsaydım, o “Şaha yaptııık” diye odaya dalan elemanlara ben de sağlı sollu dalardım. Hiç affetmez dalardım yani. “Bildiğin her şeyin sonu geldi, umutsuzluk ve çaresizlik içinde öleceksin. Ailen, arkadaşların, henüz satın almadığın araban, laptopun, hep hayalini kurduğun Ölüdeniz tatili hepten yalan oldu” temalı şaka mı olur lan? Bana anlık da olsa bu acıyı yaşatan vatandaşlara ben de en azından bir kaç saatlik yumuşak doku travması, eklem ağrısı yaşatırdım yani.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

6 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir