LG’den akıllara zarar bir kamera şakası

29 yıllık hayatımda tek bir kere kamera şakası olayına, o da en salakçasından maruz kalacak oldum. Sene iki bin bilmem kaç (vay arkadaş “iki bin” ifadesini geçmiş zaman için kullanır olmuşuz), Yenikapı İskelesindeyim, İstanbul’dan Yalova’ya geçeceğim. Böyle iskeleden biraz uzakta park etmiş bir panelvan dikkatimi çekti. Camlarını gazeteyle kapatmışlar, su bardağı dibi kadar bir boşluktan çekim yapıyorlardı. Bizim televizyoncuların mantığı işte, koca arabayı meydanın orta yerine kabak gibi yerleştirip, camlarını gazeteyle kapatınca kamufle olduklarını düşünmüşler. Bilakis panelvan bomba yüklü araç gibi dikkat çekiyordu yani.

Neyse olayı çaktım tabi, baktım biraz ileride meczup görünümlü bir eleman insanların arkalarından yürüyor, elinde de ufak bir fısfıs zımbırtısı var. İşte malum kurbanlarının ensesine su fışlayacak o esnada da hapşuruyormuş gibi yapacak, bunun adı da kamera şakası yaptık olacak. Bir yandan iskeleye doğru yürüyüp bir yandan da İnşallah bana bulaşmaz diye düşünürken böyle usul usul kişisel alanıma doğru yaklaştığını fark ettim. Bir iki adım daha attım atmadım, dönüp “Hacı abi elin ayağın rahat dursun bak canını yakarım” türü bir şeyler dedim. “Eki eki” deyip uzaklaştı.

Şimdi, bu yukarıdaki türden şakalar genellikle profesyonel oyuncular eşliğinde tamamen kurguya dayalı olarak çekiliyor, ama gerçek olabileceklerini düşünmek de bir yandan heyecan verici. Şahsen böyle bir şakaya maruz kalsaydım, o “Şaha yaptııık” diye odaya dalan elemanlara ben de sağlı sollu dalardım. Hiç affetmez dalardım yani. “Bildiğin her şeyin sonu geldi, umutsuzluk ve çaresizlik içinde öleceksin. Ailen, arkadaşların, henüz satın almadığın araban, laptopun, hep hayalini kurduğun Ölüdeniz tatili hepten yalan oldu” temalı şaka mı olur lan? Bana anlık da olsa bu acıyı yaşatan vatandaşlara ben de en azından bir kaç saatlik yumuşak doku travması, eklem ağrısı yaşatırdım yani.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. Sabah Kemal Cansu dedi ki:

  Abi videoyu izleyince şöyle birşey aklıma geldi. Bu insanlar sence seçilmiş kişi olma ihtimalleri varmı.? Yani, firmada çalışan herhangi 4 işçiyi alıp iş başvurusu yapıyormuş gibi gösterip hem televizyonun tanıtımını yapmak hemde şaka yapmak gibi..

  • Mesut Dursun dedi ki:

   Bende seçilmiş kişi olma ihtimalleri 0, zaten adamlar bir bakıma bunun heyecanını yaşamak için bu reklamı çekmiş. Belki 100 kişi içinde sadece bu 4’ü olayı çakmadı ama yeter. LG zaten böyle basit hesaplar içine girecek reklam aşansları ile çalışmaz.

 2. pesimist dedi ki:

  ağzımdan çıkan ilk kelime: or…. çocukları” oldu afedersiniz.

 3. Hakan Bulut dedi ki:

  olm ölü deniz hayalim deseydın kış gelmeden giderdik =)

 4. ahmettatar dedi ki:

  Yahu televizyon dediğin ne kadar gerçek bir görüntü yansıtıyor olsa da sonuçta camdan görünen görüntü kadar olamaz ki.. Nasıl oluyor da anlamıyorlar gördükleri görüntünün televizyon ekranından yayınlandığını..? Ultra hd tv demişler ama o kadar da gerçekçi olmaz herhalde insan gözü ayırt eder gerçekten yaw.. Neyse bizim dükkana gelsin de bu model bi deneyeyim bakalım.. 84″ miş nereye koyacaksam o kadar büyük televizyonu o da bir sorun.. Dükkana sığmayacak diye endişeleniyorum şu an..

 5. Özgen ŞEReMET dedi ki:

  üzerinde düşünülmüş bir kamera şakası, daha önce yayınladığın “Asansör” şakasından daha etkili olduğu söyleyebilirim.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.