Lıkır lıkır kola içen keçi

Bu mübarek keçi hayvanının organik, inorganik pek çok şeyi tüketebilme potansiyeli olduğunu çok küçük yaşlarda öğrenmiştim. Tam hatırlamıyorum Muş muydu başka bir şehir miydi emin değilim, kurban bayramı vesilesiyle olsa gerek birilerine ziyarete gitmiştik.

Tek katlı bahçeli bir evdi, arka tarafa bu videodakine benzeyen bir keçi bağlamışlardı. Ben harbiden aşırı derecede fırlama bir çocuktum (Bkz: Çalışmayan civcivin hikayesi) aile büyüklerim de ne hikmetse bunu sürekli unutuyorlardı. O gün de “Bahçede arkadaşlarla güzel güzel oyna emi” diye, bu öğüte gerçekten uyacağımı düşünerek kontrolsüzce dışarı salmışlardı. Tabi koşa koşa keçinin başına gittim. Önce biraz dallarla çubuklarla dürtüp hayvanı huzursuz ettim. Sonra yaprak yedirdim, ot yedirdim, derken ne için olduğunu bilmiyorum, oralarda böyle istiflenmiş biçimde bir sürü naylon poşet olduğunu gördüm.

Lan nasıl yedirdim, nasıl yedirdim hayvana anlatamam. Çok rahat dört beş ailenin haftalık mutfak alışverişini taşıyacak BİM poşeti kadar yedirmişimdi. O finalde dayak yenilecek yaramazlığın bünyede yarattığı hazzın tadı bir başka oluyor gerçekten. Çocuksun ama keçiye poşet yedirmenin, yakalanma halinde tertemiz bir dayakla neticeleneceğini biliyorsun, işin zevki de orda zaten.

Sonra garibim keçiye ne oldu, kestiklerinde midesinden çıkan naylon poşetleri görünce sahiplerinin akılları çıktı mı bilmiyorum ama yakalandığımda tam olarak tahmin ettiğim gibi güzelce bir hırpalandığımı hatırlıyorum.

İşte böyle bir anıya sahip olduğum için yukarıdaki lıkır lıkır kola içen keçinin bu olayı gerçekten damak tadı gözeterek yaptığını düşünmüyorum. Tüketim potansiyeli çok yüksek bu hayvanlarda.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. ahmettatar dedi ki:

    Bende arabayı yediklerini duymuştum ya sanırım bunların midesi bir şekilde öğütebiliyor herşeyi.. Yani midesinde kalacağını sanmam.. Ama bu keçi harbi harbi bağımlı olmuş ya.. Alkole alışsa daha da durduramayız bunu ha.. Pakistanda mı çekmişler bu videoyu..?

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.