Makiko-San ile tanışma hikayem


2005 yılında okulu bıraktım, 2007’de iş nedeniyle yine okulun bulunduğu şehre, arkadaşlarımın yanına döndüm ve öğrencilik hayatının ikinci baharını yaşadım. Arkadaşlarla sık sık bir araya gelirdik, süper makara yapardık. Yine böyle toplandığımız günlerden birinde beni Japon bir kızla tanıştırdılar, “Caner Makiko-San, Makiko-San Caner” dediler. “Memnun oldüm Caner, nasilsin?” dedi, “Ben de memnun oldum Makiko, sağol iyiyim sen nasılsın?” diye cevap verdim ve kaynaştık.

Bir süre sonra Makiko ile mutfakta mısır patlatırken sohbet etme imkanımız oldu. Konuştuk, havadan sudan bahsettik derken kıza dönüp “Yahu Makiko arada biraz kayıyor ama genel olarak süper Türkçe konuşuyorsun, sen bu işi iyi kavramışsın ha” dedim, “Benim adım Sinem, Adapazarlıyım” diye cevap verdi.

Bu kıssadan nasıl bir ders çıkarıyoruz sevgili dostlar? Arkadaşlarımız bizi Japon bir kızla tanıştırdıklarında ilk tepkimiz “Hadi lan ordan. Şşş aslen nerelisin sen Bozüyüklü mü?” şeklinde olmalı ki, suratımızda aptal bir gülümsemeyle kafamızı mısır tenceresine sokup kapağı kapatma isteğine direnmek zorunda kalmayalım.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

17 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir