Makiko-San ile tanışma hikayem


2005 yılında okulu bıraktım, 2007’de iş nedeniyle yine okulun bulunduğu şehre, arkadaşlarımın yanına döndüm ve öğrencilik hayatının ikinci baharını yaşadım. Arkadaşlarla sık sık bir araya gelirdik, süper makara yapardık. Yine böyle toplandığımız günlerden birinde beni Japon bir kızla tanıştırdılar, “Caner Makiko-San, Makiko-San Caner” dediler. “Memnun oldüm Caner, nasilsin?” dedi, “Ben de memnun oldum Makiko, sağol iyiyim sen nasılsın?” diye cevap verdim ve kaynaştık.

Bir süre sonra Makiko ile mutfakta mısır patlatırken sohbet etme imkanımız oldu. Konuştuk, havadan sudan bahsettik derken kıza dönüp “Yahu Makiko arada biraz kayıyor ama genel olarak süper Türkçe konuşuyorsun, sen bu işi iyi kavramışsın ha” dedim, “Benim adım Sinem, Adapazarlıyım” diye cevap verdi.

Bu kıssadan nasıl bir ders çıkarıyoruz sevgili dostlar? Arkadaşlarımız bizi Japon bir kızla tanıştırdıklarında ilk tepkimiz “Hadi lan ordan. Şşş aslen nerelisin sen Bozüyüklü mü?” şeklinde olmalı ki, suratımızda aptal bir gülümsemeyle kafamızı mısır tenceresine sokup kapağı kapatma isteğine direnmek zorunda kalmayalım.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

17 Yorum

 1. Şule dedi ki:

  Ahaha çok iyi ya :D

 2. Emre dedi ki:

  :)))) gecenin tam 02:00 si gözüm yaşlı yazıyorum bunları, ölme emi kardeşim, ne güldürdün beni. :)) 

 3. Emre dedi ki:

  ohaaa 2 dakika geçmiş hala gülüyom lan :)) okudukça gülüyom güldükçe okuyom. sonra ne oldu agacım?

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Ne olsun abi alışkınmış zaten kız, İstanbul’a Sultanahmet’e falan gittiğinde turist sanıp birlikte fotoğraf çektirmek isteyenler oluyormuş :) Bunu duyunca biraz rahatladım haliyle.

 5. Serpico dedi ki:

  Eğer resimdeki şahıssa Sinem bizi de kandırsın lütfen. :D

 6. Beraat dedi ki:

  Haha :D Abi süpersin ya :)

 7. Muhammet dedi ki:

  O mısırdan sonraki muhabbette yüzündeki ifadeyi görmek isterdim ya. :D
  Arkadaşların bu şekildeki şakalarına ben de çok fazla maruz kaldığım için merak ettim. :D

 8. Selman S. dedi ki:

  Senin ki yine iyiymiş hocam ben d.t.c.f’de Kore Dili. öğrencisiyim bizim japon dili tayfası  japonya tanıtım günlerinden birinde Türk bir kıza kimono giydirip milletle tanesi 20 liradan polaroid fotoğraf çektirmiş. Ne yalan söyleyeyim bende ilk gördüğümde Japon sanmıştım kızı ^^

 9. Korhan dedi ki:

  :D :D
  peki ya adapazarlı da değilse ? :D

 10. emre dedi ki:

  affınıza sıgınarak :)

  http://i.imgur.com/02U5z.jpg

 11. HOTCHE dedi ki:

  Nerden aklina geldi bu olay Canercazim yaaa.. Ulen ne dalga gecmistik bee.. Ahaha sen soyleyince o gunu bi daha yasadim resmen.. O mutfakta ben de vardim.. :-)

  Ben sakarya adapazarliyim deyince, annenmi japon babanmi demistin.? Yok ben sakarya adapazarliyim diye israrla soyleyince kizcagiz.. Heee.. Orda dogdun ama anne baba japon oylemi diye israrla kizda bir japon geni aramistin.. 

 12. Caner Öncel dedi ki:

  Ehehe Hatcecanım ya :D E ne yapayım kız bildiğin Japona benziyordu, bir de bırak anne babasının Japon olmasını ailede Japona benzer başka kimse de yokmuş :)

 13. sebile dedi ki:

  Allah neler yaratıyooo
  caner sen bunu iyicene araştırsaydın bak altından kesin bi japon soyu çıkar
  çıkması lazım
  çıkabilir..
  çıkmalı…
  :)))))

 14. Çağrı Mustafa Alkan dedi ki:

  Ben de Adapazarlıyım ama hiç denk gelmedim böyle bir tıbbi vakaya :) Cidd misin sen ya? Adapazarında Japon kökleri de yok ki :S

 15. Yadigar dedi ki:

  Caner, ben olsam öyle arkadaşlarımla hemen bir kek firması kurar ve kısa zamanda zenginliğin dibine vururdum. İnsanın böylesine yetenekli arkadaşlarının olupda internet blog yazarı olmuş olman Türkiye ve senin için büyük bir kayıp. Senaryonun başarısı kısaca şu şekilde özetlenebilir; Olayın 2007 yıllarda gerçekleşmiş olması ve 2008 yılında Ayuminin (Türk Japon dostluk elçisi – soyadı aklıma gelmedi) aşkım aşkım dizisinde Makiko ismini kullanması ve kızı tanıtan arkadalarının tanıtırken kullandıgı sen bunu makiko san …
  Sonuç olarak diyebilirizki daha fazla televizyon seyretmen bu tür durumlara karşı bağışıklığını artırır.
  Sen yerinde ben olsaydım o mutfakda “adım sinem adapazarlıyım” dedikten sonra “Acaba anneniz tek başına japonyaya tatile gittimi diye soruyu basardım ;)

 16. asd dedi ki:

  süpersin ya sevdim siteyi senin mizahını :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir