Markam için nasıl bir e-posta hesabı açmalıyım?

İşinizi tanıtmak için müşterilerinize bir teklif attığınızı hayal edin. Sunumunuzu ve ön yazınızı mükemmel şekilde yazdınız ve hemen e-posta adresinizden gönderdiniz. Eğer e-posta adresiniz futbolcucocuk25@hotmail.com gibi bir adres ise, muhtemelen attığınız e-posta’ya geri dönüş olmayacaktır.

Neden mi?

Çünkü spam gibi algılanan ve amatör görünen bir e-posta’ya kimse cevap vermez. İnsanların %42’sinin bir e-posta’yı açıp açmamaya karar verirken aradıkları ilk şey, e-posta’nın kimden geldiğidir. Bu istatistiği göz önünde bulundurarak, müşterilerinizle profesyonel bir iletişim kurmak istiyorsanız, profesyonel ve marka adı içeren bir e-posta adresinin şart olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Marka Adı İçeren E-posta Adresi Nedir?

Marka adını içeren e-posta adresi, markanızın alan adını kullanan özel bir e-posta adresidir. Her türlü marka, marka adı içeren e-posta adreslerini kullanmaktan yararlanabilir. Marka adı içeren e-posta, isim@markaadi.com hem web siteniz hem de alan adınızla (markaadi.com) birleşir ve herkesin oluşturabileceği genel bir e-posta’nın (markaadi@gmail.com) aksine sizinkinin resmi ve güvenilir olduğu fikrini iletir.

Marka adı içeren bir iş e-posta adresi almanın temel nedeni, müşterilerin şirketinizi kolayca tanımasını sağlamaktır. Böylece güvenilirliğinizi artırabilir ve markanızı tanıtabilirsiniz. Bununla birlikte, müşterilerin ve diğer işletmelerin, daha fazla bilgi için işletme web sitenizi bulmak için kullanabilecekleri profesyonel bir e-posta hesabına güvenme olasılıkları daha yüksektir.

Ek olarak, siz veya çalışanlarınız işletme adınızı içeren bir adres kullanarak e-posta gönderdiğinde, müşteriler sizinle doğrudan iletişim kurmaları gerektiğinde, içeriği güvenle açabileceklerinden ve yanıta basabileceklerinden emin olur.

Neden Marka Adınızı İçeren Bir E-posta Adresine İhtiyacınız Var?

Marka adınızı içeren profesyonel e-posta adresi, tüm profesyonel ve ticari iletişimleriniz için kullanmanız gereken bir e-posta’dır. Eğer böyle bir e-posta adresiniz yoksa, amatörce veya güvenilmez görünme riskiniz yüksektir. Bir gönderenin kimliği net değilse, e-postanız doğrudan çöp kutusu veya spam klasörüne yönlendirilebilir.

Profesyonel bir iş e-posta adresine sahip olmanın temel avantajları aşağıdaki şekildedir:

  • Marka varlığı geliştirmenize yardımcı olur.
  • Müşteri hizmetleri, satış ve pazarlama vb. tüm departmanlar için farklı hesaplar oluşturmanızı sağlar.
  • İş e-posta hesaplarının güvenlik seviyeleri yüksektir.
  • Müşteriler alan adınızı tanıyacağı için e-posta’larınızın spam olarak işaretleme olasılıkları daha düşük olacaktır.

Markam İçin Nasıl Bir E-posta Hesabı Açmalıyım?

Müşterilerinize gönderdiğiniz tüm e-posta’ların tek bir amacı vardır: E-posta’nın açılması ve spam filtrelerinden kaçınmak. Bu yüzden 15 yaşındayken Gmail’de oluşturduğunuz eğlenceli, ücretsiz e-posta hesabına veda etmenin ve profesyonel iş e-posta adresinizi oluşturmaya başlamanın zamanı geldi.

Peki bu e-posta hesabı nasıl olmalı diye soruyorsanız, marka adınızı içeren ilk profesyonel e-posta adresinizi nasıl açacağınıza ilişkin 4 kural aşağıdaki şekildedir:

1. Markanızla tutarlı tutun

Web siteniz niobehosting.com ise, markanızı tutarlı tutmak için profesyonel e-posta adresinizin aynı alan adına sahip olması gerekir.

Neden mi?

Markanızla uyumlu, web siteniz ve vitrininizle aynı alan adını kullanan profesyonel bir e-posta adresi, müşterileriniz üzerinde güven oluşturmanızı sağlar.

2. Geleceği planınıza dahil edin

Şu anda tek kişilik bir şirket olabilirsiniz, ancak olduğunuz gibi kalmayı mı yoksa işinizi büyütmeyi mi düşünüyorsunuz? Eğer işinizi büyütmeyi planlıyorsanız, tüm çalışanlarınızın aynı marka uzantısına sahip olmasını istersiniz değil mi? Bu yüzden markanız için marka adınızı içeren bir e-posta açmanız gerekir.

3. Alan adınızla kişisel adınızsa dikkatli olun

Alan adınız kişisel adınız ise, “@” işaretinden önceki kısma şirketteki ünvanınızı ekleyebilirsiniz.

Örnek: ceo@isimsoyad.com

4. Yaygın olan uzantıları kullanın

Halihazırda kendi alan adınız varsa, bu durumda kendi alan adınızı kullanabilirsiniz. Ancak yalnızca bir e-posta hesabı oluşturmak istiyorsanız, alan adı uzantılarıyla ilgili fantezilerden kaçının. Bilinmeyen ve fazla kullanılmayan alan adı uzantıları yerine en popüler ve her zaman en iyi bilinen alan adı uzantılarını seçin,

Örnek: .com, .net, .com.tr

Neden mi?

Çünkü insanlar bu alan adı uzantılarına aşinadır. Yaygın olmayan alan adı uzantılarını kullanmaya başlarsanız, insanlar bunları hemen hatırlayamaz.

Özetle, marka adınızı içeren profesyonel bir e-posta adresi, çevrimiçi kimliğinizdir. Bu yüzden markanızı algılanmak istediğiniz gibi temsil etmesi için e-posta adresinizi dikkatlice oluşturun. İnsanlar sizden bir iş e-posta’sı aldığında, e-posta adresinizin onlara kim olduğunuz hakkında tüm bilgileri vermesi gerektiğini unutmayın.

Marka Uzantılı Mail Adresi Açma

Eğer kendinize ait bir alan adınız varsa ve bunun uzantısını kullanarak e-posta sahibi olmak istiyorsanız; üç farklı yolla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu yolları maddeler halinde açıklıyoruz.

1. Domain Satın Aldığınız Firmadan Hizmet Alma

Domain satın aldığınız firma, web siteniz olmasa bile size istediğiniz sayıda e-posta adresine sahip olacağınız bir hizmet sağlayabilir. Eğer alan adınız Niobe Hosting tarafından barındırılıyor ise bu bağlantıya tıklayarak kurumsal e-posta paketlerine ait fiyatları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca alan adınız başka bir domain barındırıcı da bulunsa bile Niobe Web’in bu hizmetinden faydalanabilirsiniz.

2. CPanel, DirectAdmin Gibi Paneller Kullanarak E-Posta Hesabı Açma

Eğer hem bir web sitem olsun, hem de buna bağlı e-posta adreslerim olsun diyorsanız; CPanel ve DirectAdmin’de bulunan menülerden birkaç tıklama ile e-posta hesabı oluşturabilirsiniz.

3. Gmail veya Yandex ile Şirket Uzantılı Mail Adresi Açma

Kurumsal e-posta hesabı açmak için üçüncü alternatif ise Gmail ve Yandex gibi popüler e-posta servis sağlayıcılarından hizmet almaktır. Ücretli ve ücretsiz birçok seçenekle hizmet veren bu servisler; alıştığı ara yüzü kullanmaya devam etmek isteyen kişilerin ilk tercihidir. Ücretli olan Gmail altyapısını (G Suite) kullanmak için buraya, ücretsiz olan Yandex altyapısını kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.niobehosting.com/blog/e-posta-hesabi-nasil-acilir/

Photos by Torsten Dettlaff, Taryn Elliott, Vlada Karpovich on Pexels

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Ked Reklam dedi ki:

    Bilinen değerli bilgiler. :) teşekkürler

  2. Aziz dedi ki:

    Doğru yolda hareket ediyorum o zaman. blogumun mailini kullanıyorum. Bilgilendirme için teşekkürler.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.