Martılardan nefret etmek için 10 sebep

serefsiz-martiSizce çok mu sevimliler? Sizin için onlar sevgilinizle birlikte gün batımını izlerken manzarayı tamamlayan romantik yaratıklar veya ne bileyim vapurla boğazı geçerken simit atıp gönül eğlendirdiğiniz zararsız canlılar değil mi? Tabi evinizin tepesinde yaşamıyorlar ne de olsa, akşam evinize gittiğinizde martıları o güzel deniz manzarasında bırakıp tv seyredip çayınızı yudumluyorsunuz. Eski grup arkadaşım bir şarkısında bu yaratıkları betimlemek için “mavi suların sokak çocukları” diyordu, bana soracak olursanız yeryüzünün tinercileri bunlar tinercileri! Neden bu martı milletinden bu kadar nefret ettiğimi soracak olursanız; bu adiler deniz kenarındaki yerleşim birimlerine yuva yaparlar ya, işte o yuvalardan birisi sizin evinizin tepesine denk gelirse nedenini anlarsınız.

Martılardan nefret etmek için 10 sebep:
1- Eğer çatınızda koloni halinde yaşıyorlarsa sabah uykusu kavramını unutun, saat 6 dedimmi “niayykk niaaayk leh leh lehhh vuuu” tarzında iğrenç ötesi yüksek desibelli sesleriyle size uykuyu haram ederler.

2- Yazın en güzel zamanlarında yavrularlar ve yavruladıktan sonra dünyadaki en değerli varlık kendi yavrularıymışcasına ufacık bir tehlike halinde bile (ör:çatıya çıkıp anten düzeltmeye çalışan biri) bir anda sekizyüz nüfusa çıkıp mahalleliye sararlar, saldırırlar.

3- O Allah’ın belası çirkin yavrularından bir tanesi kazara aşağı düşecek olursa iğrenç çığlıklar eşliğinde salvolar yaparak dünyayı mahalle sakinlerine dar ederler, kocaman şerefsiz yavruyu gagalarıyla alıp yukarı çıkaramadıkları gibi yardımcı olmaya çalışan hayvanseverlere de saldırıp gagalarlar.

4- Kendi çatınıza hiç bir sebeple çıkamazsınız, eğer teşebbüs ederseniz psikopat gagalar tarafından gözünüzün çıkarılması söz konusu olabilir, bu yüzden kışın herhangi bir sebeple çıkabildiğiniz çatınızın ne güzel bir manzarası olduğunu öğrenir, martı nefreti katsayınızı yirmiyle çarparsınız.

5-En üst katta oturuyorsanız geceleri tepenizde sumo güreşi yapıldığını sanabilirsiniz, o küçücük hayvanatlardan o derece gürültü çıkabileceği aklınızın ucundan bile geçmez, kimi zaman “çatıda hırsız mı var lan?” gibisinden garip düşüncelerle yatağınızdan fırlayabilirsiniz.

6- Gece saat 3 dolaylarında ufak alıştırmalarla mesaiye başlarlar, sabah 6-7’ye kadar sürecek olan işkence dakikalarının ilk adımları “naa naaa nuaaa lehk lehk lek…” sesleriyle başlar, eğer uykunuz derinse şanslısınız.

7- Havalı tüfek piyasasını yakından takip edersiniz. İspanyol yapımı dürbünlü havalı tüfeklerle martıları sessizce katledebileceğinizi öğrenip psikopata bağlamaya başlarsınız, zamanla “ulan yarın alıcam tüfeği, görürsünüz siz ipneler!” şeklinde telkinlerle kendinizi rahatlatmaya çalışırsınız.

8- İçinizdeki hayvan sevgisi git gide azalır, kuşlar ve tüm kanatlı kombinasyonlardan zamanla tiksinmeye başlarsınız (uçaklar dahil).

9- Aklınızda “Çatıyı yıktırmak” gibi garip düşünceler dolaşmaya başlar ve bu düşünceyi ciddi ciddi kardeşinizle paylaştığınızda osize “boşver abi en iyisi taşınalım” dediğinde ne amansız bir savaşın içerisinde olduğunuzu öğrenip daha da sinirlenirsiniz.

10- Yaz gelmesin diye dua edersiniz ve kışın bu şerefsizlerin nerede saklandıkları konusunda hiç bir fikriniz olmaz. (Hani yuvan benim evimin çatısıydı yavşak, şimdi nereye gittin?)

Siz siz olun bu karaktersiz yaratıkları vapurla boğazdan geçerken beslemeyin, sizin simitler bizim tepemize dışkı olarak düşüyor, tabi bu savaşa dahil olmak istiyorsanız sizin bileceğiniz iş!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

11 Yorum

 1. şeyda dedi ki:

  yaa nedir senin bu çektiklerin çilen hiç bitmiyor :( sinekler, kuşlar, bu hayvanat alemi sana atkık ben anladım şimdi.bi araştır bakalım hani bunların hoşlanmadıkları bir koku , bir şey bul çatıya yerleştri. olmadı ateş yak korksunlar bbi müddet kafanı dinlersin :D

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Ya işte ben neler çekiyorum hocam görüyomusun :) Valla onu bunu bilmiyorum ama intikamım acı olacak,sineklere uyguladığım ejderha nefesini bunlara uyarlamayı düşünüyorum gör bak yakında gazetede okursun “psikopat martı avcısı” diye :D

 3. şeyda dedi ki:

  bir meleğin psikopata dönüşmesi :)artık gazetelerde “melek yüslü cani”die yasarlar :D ama özellikle uyku anlarında kötü oluyo haklısın. bisim bi kedi var idi uyurken gelir tam başının üstüne karnını dayar başlardı karnı “guuuur gurrr “die keyifle gurlamaya . bi sabah uyku sersemi kediceğizi tutup yere savurmuşum. ses birden kesildi. “eyvah dedim hayvanı öldürdüm galiba . yere baktım gayet keyifli . aman aynı senn gibi işte her insan bu hayvanatlarla yaşıo bazı anılar napıcan mukadderat :D bi keresinde de eski evde üst kata dadanan (tavan arasından giriyomuş meğer) siyah beyaz ,böle tüyleri tiken tiken garip bi kedi vardı.misafir odasında mekan kurmuş kendine .ben bunun üzerine kapıyı kapadım. üç gün sonra kediyi orda unuttuğumu farkettim. şerefsiz canavar gibi bi fırladı. sokakta beni görünce hayvan dehşetle bana bkio ve acaip kabarıyodu. ah bi gece yarısı ikinci kattaki odamın çatlak camına vura vura odama girmeye çalışan(gece üçte)azmanı hiç sorma. rahmetli oldu gerçi ama ömrümden de ömür gitti. camı açıp terliği kafasına nasıl fırlattım şerefsizin korkudan balkonda sabaha kadar durmuş. meğer babam eve girid diye ceza olması için balkona kapamış bu salak da inenmemiş benim çatlak camı kırıp içeri girmeye çalışmış :D

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Ooo bu hikayeler benim kedi anılarımı tepreştirdi, benzer yığınla var, dur ben bi sonraki hayvanalra eziyet temalı konumda bunu işleyeyim :D

 5. şeyda dedi ki:

  bi de ben senden iyi kalpli kısları üzenlere yapılması gereken işkençelerle ilgili temaları içeren yasılar bekliyom. artık bu halk uyansın ,bilinçlensin kısları üsenlere yaptırım güçü ağır cesalar verilsin .misal :taksim meydanında kısgın saçın üstünde dans feya kıs kılafetleriynen ,makyeç neyim yapıp bi gün sokaklarda kessin ya da alınlarına bu kısları şamşırtır yaklaşmak tehlikeli ve yasaktır gibi bi souk hiç çıkmayan bi damga vursunlar ayyy aklıma daa neler gelio ama ya da bunlar kısların hepicini seviyo ya bin tane kısın arasında kalsınlar en kötüsü de bu kalibam :D

 6. şeyda dedi ki:

  haa aklıma gelmişken bisim burda ibrahim amaca var o balkona siyah poşet bağlıyor kargalar yaklaşmıyormuş . belki martılarda da işe yarar. (ibrahim amcamız dini bütün iyi biridir. arada detone olsa da meydandaki camide bazen ezan okur. özellikle kızgınken aklı karışıo bi kaç kes ezan okuduunu unutup sen minareden azarla aşaıdaki insanları .azarlarken arada da “allh u ekber ” gene azar gene “allah u ekber” eh ezan “allah u ekber” le biter :D

 7. Pı'near dedi ki:

  martıLardan nefret mi eder oldum noLuo leayynnn bana :D

 8. Caner Öncel dedi ki:

  Bir de şöyle düşün: ya onlar senden nefret etseydi? Ya azizim yaa :)

 9. Pı'near dedi ki:

  ozman bu kadar güçLü bir orduya karşı ayakta duramaz pes etmiş hayatıma bir martısever oLaRaktan devam eder oLurdum. Allahım yazdıysan boz :S

 10. Dokuzuncu dedi ki:

  Bence birazda teknolojik olarak bak olaya. Havalı tüfek vs. olaylarına hiç girme. Sonic kuş savar ürünlerinden al. Bunlardan bazılarının sesi insanlar tarafından algılanabilirken; bazıları duyulmuyor. Yada sanayide kullanılan pürmüzlerden al ve ağzı biraz geniş olsun en fazla bir kaç gün kızarmış martı kokusu çekersin ;) Hadi bakalım kolay gelsin. Sitenin takipçisiyim her zaman.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir