MEB sitelerini kimler tasarlıyor?


Kim tasarlıyo kardeşim sitelerinizi? Milli Eğitim Müdürlükleri evet size söylüyorum, tasarımcılarınızı bir daha gözden geçirin derim düne kadar Egonomik’e anasayfalarınızdan akın akın ziyaretçi geliyordu şimdi çoğunun alt sayfasından geliyor “dağıttığımız hazır kodları amatörce kullananlar top 10” listesinde en başlarda MEB siteleri var.

http://okulweb.meb.gov.tr/66/02/633165/ (http://yusufziya.meb.k12.tr)
http://igdirmeb.gov.tr/kampanya/
http://tekirdag.meb.gov.tr/deploy/
ve bunlar daha dün direkt anasayfadan yayınlanan, kısa zaman önce değiştirilenlerden bazıları.

Adamlar şu scripti aldıkları gibi sitelerin anasayfalarına çakıyorlar hiç öyle içeriği düzenleme resimleri değiştirme zahmetinde bile bulunmuyorlar, düşünsenize bir MEB sitesine giriyorsunuz ve anasayfada mayolu kadın resimleri felan, scriptin demosu neyse adam almış oraya öylece koymuş. Bazıları (herhalde şikayet üzerine) düzenledi de işi kurtardılar.

Bu sitelerin tasarım ücretlerinin dönüp dolaşıp yine bizim cebimizden çıktığını düşünecek olursak; bizim beleşe dağıttığımız içeriği oraya koymak için bizden para alıyorsunuz, yanlış mı? Ayıp valla aldığınız parayı hak edin tasarımcı(msı) kardeşler, hazır script kullanmayın demiyorum ama en azından biraz daha özen gösterin “çakıp çakıp” geçmeyin.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Tayfun ÇAKIR dedi ki:

    Yahu kaç gündür Captcha ya yakalanıyorum yorum yapamıyorum..
    Aynı hali tavır benim de şahsıma ait ( malesef ki patent edinmediğim) flash scriptim Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Bölümüne ait sub alanında yayımlanmıştı.. isteğim üzerinde kaldırılda fakat şöyle bir durum var ki resim galerisii öylecemen alınmış ve index.html sayfası bile değişmeden <title> kodu tamamen aynı durmakta.. absürt bi yorum üzerine kaldırdılar yani scripti kullanmalarından dolay değil de butonların yanında bile TÇ var abi ne bu TÇ die düşünüşmemiş galiba.. Herneyse çok mu gevezelik yaptım ne x)

  2. Mete dedi ki:

    Bakçe nedir Tanrı aşkına? :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir