Medyum seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Medyum Seçerken Dikkatli Olun
Son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız haberlerden bir tanesi sahtekar medyumlar. Neredeyse her gün farklı kaynaklardan sahtekar medyum, dolandırıcı medyum haberleri gelmekte. Medyum adı altında şarlatanlık yapan insanların çoğalması ile insanlar medyumlar konusunda neredeyse hiç kimseye güvenemez oldular. Şimdi sizlere resmi olarak hizmet veren bir medyumdan bahsedecek ve medyum seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda ufak bir kaç bilgi vereceğiz.

Ülkemizde resmi olarak medyumluk hizmeti veren insanlar var. Tıpkı resmi Medyum Candan Hoca gibi. Medyum Candan Hoca, 1999 yılından bu yana resmi olarak medyum hizmeti veren ve devletine vergisini veren bir medyum. Medyumluğu dedesinin el vermesi ile alan Candan Hoca bir çok ünlü isme, futbolcuya, siyasetçi ve iş adamına hizmet veriyor. Bu güne kadar spiritüalizm alanında bir çok konferansta konuşmacı olarak bulunmuş, yurt içi ve yurt dışı birçok seminer vermiş, paranormal fenomenler ortaya koyarak bu alanda kendisini kanıtlamış bir isim.

Medyum Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?
Medyum seçerken dikkat etmeniz gereken bir çok önemli husus vardır. Öncelikle bu hizmeti alırken karşılaşacağınız insanların neredeyse %80’inin sahtekar olduğunu ve gerçekte medyumluk ile uzaktan yakından alakalarının bulunmadığının altını çizmek gerek. Medyum seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan en önemlisi hizmet alacağınız kişinin yasal mı yoksa yasa dışı mı bu hizmeti verdiğidir. Zira yasal olarak hizmet vermeyen kişilere kesinlikle güven olmayacağını belirtmekte fayda var. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise hizmet almayı düşündüğünüz kişinin sizde bir elektrik bırakması, bir başka deyişle sizi etkilemesidir. Sadece telefonla görüşmüş olsanız dahi sizi etkilemeyi başaramadıysa o kişiden hizmet almayın, zira işinin ehli bir medyum kesinlikle sizi etkilemelidir.

Dikkat etmeniz gereken başka bir nokta ise hizmet alacağınız kişi hakkında internet üzerinde yazılmış yorumlar ve görüşlerdir. Aslında bu bir hizmet ya da ürün alınan hemen tüm alanlarda bu kural geçerlidir. Diğer insanların tecrübelerini araştırmadan, konu hakkında yapılan yorumları incelemeden kesinlikle hizmet almayın. Medyum hakkında yapılan yorumlar, referansları, daha önce hizmet alan insanların görüşleri bu konuda size yön verecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.