Mercedes’in beni benden alan 360 derece sürüş deneyimi


Geçenlerde adam gibi film bulamadığım için Jurrasic Park 2’yi tekrar izledim. Çok da iyi ettim, yemin ediyorum şimdilerde çekilen filmlerden 20 tanesini mikserde çekip posalarını atıp öz sularını toplasanız bir tane Jurrasic Park lezzeti elde edemezsiniz.

Mercedes M serisi 4×4’lere henüz çocukken izlediğim bu filmin karavan kurtarma sahnesinde aşık olmuştum. Arabanın bilmem kaç tonluk karavanı kedi gibi çeke çeke uçurumdan çıkarmaya çalışmasını ağzım bir karış açık izlemiştim. Geçen bu sahneyi tekrar izlerken hatıralarım canlandı, hele bakayım dedim kaç paraymış bu tomofiller.

1999 – 2000 modellerin 30.000 TL civarlarında satıldığını gördüm. Dün sevgili patronum Ahmet Abi “Caner manyak mısın su gibi benzin yakar bunlar, neden bu fiyatlara satıyorlar sanıyorsun?” diyene kadar ciddi ciddi almaya heveslenmiştim. Hani hemen olmasa bile bir iki sene içinde kredi mredi çeker bir şekilde alırım diyordum.

Araştırmalarım sırasında Mercedes’in son derece karışık tasarlanmış sayfaları arasında dolaşırken 360 derece sürüş deneyimi diye bir olaya denk geldim. Sayfayı kapatırsam tekrar bulamayacağımdan emin olduğum için hemen yer imlerine kaydettim.

Adamlar yapmışlar azizim. Baştan aşağı 3D modelleme mi yapmışlar, nasıl bir teknoloji kullanmışlar bilmiyorum ama arabanın rengini, jantlarını falan seçiyorsunuz ve sizin oluşturduğunuz otomobile özel bir tanıtım filmi izliyorsunuz.

Benim ilgimi M serisi çektiği için ona ait sayfanın linkini kaydettim fakat eminim diğer modeller için de benzer bir uygulama vardır, sadece otomobil üreticilerinin aralarında gizlice imzaladıkları web sitesi hazırlama paktının ilk maddesi olan “Site, kullanıcının içinden çıkamayacağı şekilde karışık ve mümkünse tarayıcının çökmesini sağlayacak kadar ağır Flash öğeler ile tasarlanmalıdır” ifadesi gereği biraz aramanız gerekebilir.

Buyrun efenim, Mercedes M Serisi 360 derece sürüş deneyimi: http://goo.gl/SLv2w

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

 1. Burak dedi ki:

  Usta video sırasında,renkleri vs değiştirebiliyorsun ve video akmaya devam ediyor hiç durmadan… Şaşkınım..

 2. Esat Tanören dedi ki:

  Caner kardeşim bizim burda 5000 ? ya almayanı dövüyorlar, buyur kanıtı

  http://www.gebrauchtwagen.at/detailansicht.php?id_fahrzeug=2804305

  :) benimde gözüm kesiyorda hem benzini hemde yıllık sigorta vergi ödemesi yüksek nerden baksan 1200 ? tutar, hadi üç kağıtla düşük başlat yine 800-900 :) artı bir de bozulsa parça ve tamir masrafı off offf, yoksa dururmuyum şincik alırım.

 3. Caner Öncel dedi ki:

  @Esat Tanören abi bu yaptığın kavgada yapılmaz… Hayır bana niye söylüyorsun bu fiyata olduğunu ben ne güzel belirli bir üzüntü seviyesinde devam ediyordum. Şimdi sayende kahroluyorum :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir