Mesut Yar ve Metin Uca’ya Hayır!

mesut-yar-metin-ucaYeter kardeşim bu nedir ya, zaten “hadi bi bakalım kırk yıllık hatrı var, dünyada ne olmuş ne bitmiş..” diye nadiren günün 20-30 dakikasını ayırabildiğim televizyonda bu iki herif kapaklamış her yeri “espri” adı altında saçma sapan düşüncelerini millete empoze etmeye çalışıyorlar. Neymiş efendim “mizah muhaliftir, kaldıramayanın mizah anlayışı kıttır” mış, hade len ordan derler adama, siz her lafı söyleyin millete çaktırmadan dokundurun sonra adına “mizah işte ya” deyip geçin. Hayır işiniz komiklik yapmaksa işin stand-up kısmını felan deneyin, veya ne bileyim komik metin yazarlığı yapın -ki Mesut Yar’ın bu tip konulara yatkınlığını takdir ederken Metin Uca’nın en ufak bir şansı bile olmadığını belirtirim- ha yok siyaset yapacaksanız onunda yolları var, cesur olun adam gibi siyasi ve “yanlı” gazetecilik, yayıncılık yapın en azından safınız belli olsun. Yok biz güldürürken düşündürüyoruz diyorsanız onu da tarafsız yapın ki insanlar tiksinmesin, mideler bulanmasın. Ama illede biz “siyasi komiklik yaparak herkese laf sokalım ama kimse bize dokanmasın, biz mizahçıyız” diye kendinizce maskeler oluşturup arkalarına saklanırsanız tiksinirim sizden, pis kaka derim.

(İşin aslı şimdi böyle acımasızca eleştirirken Mesut Yar’a bi acıdım, böyle daha bi sempatik geldi gözüme iyi espriler de yapıyor aslında ama işte bazen dozajını kaçırıyor. Neyse Uca sana acımadım sevmiyom seni be kardeşim kişisel algılama.)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. revolutionary dedi ki:

    Mesut yar hakkında dediklerine katılıyorum ama Metin uca bir tane otur sohbet etme fırsatım oldu ondan böyle diyorum mesut tamamen özenti ama :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir