Metacafe’ye erişim engellendi!


Yok artık devenin papucu sayın seyirciler. An itibariyle güzide video paylaşım sitesi Metacafe‘ye de erişim engellenmiş bulunmakta. Siteye girmek isteyen ziyaretçiler aşağıdaki gibi bir yazıyla karşılaşıyorlar:

5651 sayılı yasa uyarınca katalog suçlar kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuksal değerlendirme sonucunda; bu internet sitesi (metacafe.com) hakkında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 07/05/2010 tarih ve 421.02.00.2010-155684 nolu kararı gereğince İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

(After technical analysis and legal evaluation based on the catalog crimes of the Law no 5651, Administrative measure has been taken for this website (metacafe.com) according to decision no 421.02.00.2010-155684 dated 07/05/2010 of “Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı”)

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, 07/05/2010 tarih ve 2010/57556 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (metacafe.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nca uygulanmaktadır.

(The decision no 2010/57556 dated 07/05/2010, which is given about this web site (metacafe.com) within the context of protection measure, of Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı has been implemented by “Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı”.)

Yani Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı Türk halkına video izletmemek için amansız bir mücadele sergiliyor. Bir de hem mahkeme kararı var hem de TİB’in idari tedbir kararı, yani Metacafe yeniden açılmak için iki ayrı engeli aşmak durumunda.

Beni neden bu kadar bağladığını soracak olursanız; Egonomik’teki videoların %50’sinden fazlası Metacafe üzerinden yayınlanıyor, ben de tam yeni bir video yüklemiştim ki karşıma bu ekran çıktı. Hal böyle olunca site ziyaretçileri önceden eklenmiş videoların büyük bir kısmını izleyemeyecekler.

Ne yapalım yani? Çin’e mi dönüştürmek istiyorsunuz bizi olayınız nedir?!.. Bir sonraki aşama da “Engelli bir siteye girmeye çalıştınız! Lütfen ellerinizi arkanızda birleştirip olduğunuz yere uzanın, en yakın ekipler sizi tevkif etmek üzere yola çıktılar” olacak herhalde.

Edit: Kapatılma sebebibin CHP genel başkanı Deniz Baykal’a ait seks videoları olduğu ve sayın Baykal’ın avukatlarının bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğu belirtiliyor. Yani Deniz Baykal’ın ifşa olmuş olabilecek cinsel hayatı yüzünden koca bir video sitesinin kapatılması… İlginç…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

15 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir