Takip edilesi 5 blog (Mim)


Blog dünyasında “mimlemek” isimli sosyalleşmeye dayalı güzel bir paslaşma olayı var. Blog yazarları zaman zaman fikir paylaşmak bazen de sadece aksiyon olsun diye başka blogları mimliyorlar ve bloglar arasında dalga dalga yayılan bir konunun fitilini ateşlemiş oluyorlar.

Takip edilesi 5 blog” başlıklı mim de bana sevgili Tayfun, Mert ve Halis vesilesiyle geldi, hepsi kendi alanlarında gayet başarılı blogların sahipleri ve hepsine Egonomik’i “takip edilesi bloglar” arasında gördükleri için çok teşekkür ediyorum.

Aslında Türk blogküresinde takip edilmeye değer o kadar değerli ve başarılı blog var ki içlerinden 5 tanesini zikretmeye çalışmak gerçekten zor olacak. Ancak madem racon bu uymak gerek.

Fatih Hayrioğlu’nun Not Defteri
Şayet web tasarım ile ilgileniyorsanız Fatih Hayrioğlu’nun Not Defteri’ne sık sık göz atmanızda fayda var. Kendi üretimlerini ve internette karşısına çıkan faydalı ipuçlarını paylaştığı blogu tertemiz tasarımından içeriğine kadar bence Türkiye’nin sayılı web tasarım bloglarından biri.

Bigumigu
Aygül ve Yalçın Pembecioğlu çiftinin çoğunlukla reklamcılık dünyasındaki gelişmeleri takip ettikleri, zaman zaman teknolojik yeniliklerden bahsettikleri şirin mi şirin sitesi. “Sitesi” diyorum çünkü Bigumigu’yu blog diye zikretmenin doğru olup olmayacağından pek emin değilim.

Dmry.net
Yine web tasarımın incelikleri üzerine ihtisas yapmış bir arkadaşımızın uzun süredir yayında olan blogu. Kendisi bilmesede Egonomik’in şu anki çizgisiyle var olmasında ilham kaynağı olarak büyük katkısı olmuştur.

Ubenzer
Turuncu kafam, kısık gözlerle altından baktığım gözlüklerim (artık gözlük kullanmıyormuş) ve yerli yersiz çillerimle anladım ki bende bilgisayar mühendisi tipi var, e gideyim de okuyayım bari dedim. En büyük hobim de blogumda iğneleyici üslubumla sağa sola çatmaktır, buyrun beklerim.” :)

320volt
İnanın bu blogda nelerden bahsedildiği konusunda en ufak bir fikrim yok. Bana soracak olursanız uzay gemisi üretme planları olan bir grup elektronik meraklısı bir araya gelmiş ve parça parça nasıl üretileceği konusunda fikir beyan ediyorlar. Şaka bir tarafa 320volt Türkiye’nin en başarılı elektrik / elektronik bloglarından biri. Tabi ben daha çok web tasarım bölümünü takip etmeye çalışıyorum.

Söylediğim gibi takip edilmeye değer olduğunu düşündüğüm ve isimlerini her platformda sürekli zikrettiğim daha onlarca blog var ancak mim “5 blog” diyor, bu açıdan kimseyi küstürmemiş olmayı diliyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. Mert dedi ki:

  Gönderdiğim mim’i kayıtsız bırakmadığın için teşekkür ederim ((:

 2. forzamad dedi ki:

  6 ci benim :P :P :P :P

 3. Tayfun ÇAKIR dedi ki:

  Cevabın için tskrler =)

 4. Deniz ŞİMŞEK dedi ki:

  1.3 ve 5. siteyi incelemiştim önceden ama sayende tekrar görme imkanı doğdu saolasın Caner

 5. Şüpheli dedi ki:

  Sanırım artık değişmiştir bu liste :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir