Motosiklet tutkunlarına sesleniyorum: “Çapırcı” (Chopper) bir arkadaşımızın yardıma ihtiyacı var

Olaya “Camiye yardım” tadında bir giriş yaptım fakat şaka değil, konu ciddi. Ofisimizde Fatih isimli, benim Çapırcı diye hitap ettiğim sevdiğimiz bir arkadaşımız var. Kendisi tam bir motosiklet (daha doğrusu “Chopper) tutkunu. Fotoğrafından da anlayabileceğiniz üzere gayet sempatik olan Fatih yememiş içmemiş, dişinden tırnağından arttırıp biriktirdikleriyle en büyük hayalini gerçekleştirmiş ve bundan tam 6 ay önce kendine bir adet motor almış.

Fakat kaderin cilvesi o ki, motoru aldıktan bir kaç gün sonra, yani henüz şöyle güneş batarken ufka doğru yol almanın nasıl bir duygu olduğunu tecrübe edemeden ön jant ile ilgili bir sorun yaşamış ve –benim iyi niyetlerinden şüphe ettiğim– bazı insanlar vesilesiyle arızalı olan bu parçayı tedarik etme çabasına girişmiş. Anladığım kadarıyla motor yurtdışı menşeili olduğu için orjinal parçaları güzel memleketimizde bulunmuyor veya bulunanlar ederlerinden daha pahalıya satılıyor. Parasını kaptırdığı adamlar da bunu “Parça yanlış geldi geri gönderdik, jant ebadı farklı geldi geri gönderdik, inek içti geri gönderdik, dağa kaçtı geri gönderdik” diye oyalayıp duruyorlar, tam 6 aydır.

İlk 5 ay “Ne oldu çapırcı senin parça hala gelmedi mi? Yoksa hiç motorun olmadı da bizi mi kekliyorsun? Hayal ürünü olmasın lan eki eki” diye dalga geçmek, özellikle işe otobüsle gelip gidiyor olmasına rağmen kask ve yelek başta olmak üzere bütün motorsiklet aksesuarlarını donandığı zamanlarda keyifliydi. Fakat artık işin rengi değişti. Yani motorsiklet kulübü toplantılarına motorsikletsiz giden, en büyük tutkusundan hiç yok yere 6 aydır mahrum bırakılan ve kendisini oyalayan kimselere sırf iyi niyetinden “Sizin ağzınızı kırarım lan!” diyemeyen bir çapırcıdan bahsediyoruz.

İnanıyorum ki okurlarımız arasında böyle çapır tarzı motosiklet olaylarından anlayan kimseler vardır. Diyorum ki Fatih arkadaşımıza şöyle uygun fiyata satın alabileceği bir ön jant bulalım veya nereden tedarik edebileceği konusunda yol yordam gösterelim, hatta gönül ister ki alıp hediye edelim. Herkesin motoruyla geldiği kulüp toplantılarında boynu bükük, mahsun kalmasın, “Beni de arkana alır mısın abi?” diye Küçük Emrah modlarına girmesin.

Valla işin şakası bir yana da insanın tutkusunu yaşayamamasının ne demek olduğunu biliyorum, eminim sizler de biliyorsunuzdur. Bu konuda arkadaşımıza yardımcı olabilirsek gerçekten çok makbule geçer. Bahsettiğimiz motor 97 model Yamaha 650 Dragstar Sport, 19 inç ön jant (lastik ebadı 100/90/19) gerekiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

15 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir