Mouse envanterime katılan yeni canavar: Logitech G602

Geç oldu ancak sonunda şunun farkına vardım: Ben bir maus koleksiyoncusuyum. Dünyanın bütün mausları, hepsi, hepsi benim olsun istiyorum. Dolayısıyla bundan kelli yeni bir maus aldığımda eskisini birilerine hediye etmek veya sağa sola fırlatmak yerine sevgili kardeşim Mert’in önerisini göz önünde bulundurarak şöyle kadifeli madifeli camdan bir raf yaptıracağım ve hepsini orada sergileyeceğim. Aslında bu fikir daha önce aklıma gelseydi şimdiye camdan rafımda en az 100 tane mausum vardı.

Neyse gelelim yeni gözdeme. Kendisi Logitech G602 oyun mausu. Detaylı özelliklerine ulaşmak isteyenler şu sayfayı ziyaret edebilirler. İşin aslı çok daha iyilerini kullanmışlığım var, özellikle geçen yıl bu zamanlar envanterime giren Cyborg R.A.T. 9 hala listemin en tepesindeki yerini koruyor fakat yanında kocaman bir baz istasyonu taşımak ve hemen her gün bataryasını değiştirmek gerektiği için çabuk sıkıldıklarımdan biri olmuştu. Neticede maus dediğin görsel olduğu kadar kullanışlı da olmalı.

Logitech diğer bir çok alanda olduğu gibi fare konusunda da son derece kaliteli ürünlere imza atan bir firma. RAT9’dan önce G700 modelini kullanmış ve son derece memnun kalmıştım, hatta kimseye vermeye kıyamadığım için canı çıkmış biçimde hala masamın çekmecesinde saklıyorum. Logitech’in ürünleri malzeme kalitesi, hassasiyet ve ele oturma gibi konularda rakiplerinden her zaman bir kaç adım önde. Ne var ki cihazların altına yerleştirdikleri kaygan olması gereken bölümler çok çabuk yıpranıyor ve bir süre sonra farenizin her hareketinde masayı zımparalamaya çalışıyormuşsunuz gibi “kıvvvvkh kıvvvvvkh” türü sesler duymaya başlıyorsunuz. Bu yeni cihazın altında malesef yine o malzemeye rastladım, umarım yine aynı şey başıma gelmez.

Birkaç gün önce elime geçen Logitech G602, ilk başta pek ısınamadığım ve fakat zamanla, kullandıkça alıştığım bir cihaz oldu. Eli terletmeyen yapısı ve şimdilik son derece kaygan alt kısmıyla gönlümü kazanmayı başardı. Olumsuz bulduğum tek yönü iki kalem pille çalışmasına rağmen şarj etme düzeneğinin bulunmaması ve pillerin nispeten çok az dayanıyor olması (250 saat / -+10 gün). Ha bir de web sitesinde “Ağır gelirse kalem pillerden birini çıkarabilirsiniz” gibi bir öneriye rastladım, bunun da baya ilginç geldiğini söylemeliyim. Eğer kaliteli ve hassas bir oyun mausu arıyorsanız bu cihazı tavsiye ederim. Piyasada ortalama 200 TL civarlarında satılıyor, ben araştırmalarım sonucu Gold’dan almayı tercih ettim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

19 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir