Mouse envanterime katılan yeni canavar: Logitech G602

Geç oldu ancak sonunda şunun farkına vardım: Ben bir maus koleksiyoncusuyum. Dünyanın bütün mausları, hepsi, hepsi benim olsun istiyorum. Dolayısıyla bundan kelli yeni bir maus aldığımda eskisini birilerine hediye etmek veya sağa sola fırlatmak yerine sevgili kardeşim Mert’in önerisini göz önünde bulundurarak şöyle kadifeli madifeli camdan bir raf yaptıracağım ve hepsini orada sergileyeceğim. Aslında bu fikir daha önce aklıma gelseydi şimdiye camdan rafımda en az 100 tane mausum vardı.

Neyse gelelim yeni gözdeme. Kendisi Logitech G602 oyun mausu. Detaylı özelliklerine ulaşmak isteyenler şu sayfayı ziyaret edebilirler. İşin aslı çok daha iyilerini kullanmışlığım var, özellikle geçen yıl bu zamanlar envanterime giren Cyborg R.A.T. 9 hala listemin en tepesindeki yerini koruyor fakat yanında kocaman bir baz istasyonu taşımak ve hemen her gün bataryasını değiştirmek gerektiği için çabuk sıkıldıklarımdan biri olmuştu. Neticede maus dediğin görsel olduğu kadar kullanışlı da olmalı.

Logitech diğer bir çok alanda olduğu gibi fare konusunda da son derece kaliteli ürünlere imza atan bir firma. RAT9’dan önce G700 modelini kullanmış ve son derece memnun kalmıştım, hatta kimseye vermeye kıyamadığım için canı çıkmış biçimde hala masamın çekmecesinde saklıyorum. Logitech’in ürünleri malzeme kalitesi, hassasiyet ve ele oturma gibi konularda rakiplerinden her zaman bir kaç adım önde. Ne var ki cihazların altına yerleştirdikleri kaygan olması gereken bölümler çok çabuk yıpranıyor ve bir süre sonra farenizin her hareketinde masayı zımparalamaya çalışıyormuşsunuz gibi “kıvvvvkh kıvvvvvkh” türü sesler duymaya başlıyorsunuz. Bu yeni cihazın altında malesef yine o malzemeye rastladım, umarım yine aynı şey başıma gelmez.

Birkaç gün önce elime geçen Logitech G602, ilk başta pek ısınamadığım ve fakat zamanla, kullandıkça alıştığım bir cihaz oldu. Eli terletmeyen yapısı ve şimdilik son derece kaygan alt kısmıyla gönlümü kazanmayı başardı. Olumsuz bulduğum tek yönü iki kalem pille çalışmasına rağmen şarj etme düzeneğinin bulunmaması ve pillerin nispeten çok az dayanıyor olması (250 saat / -+10 gün). Ha bir de web sitesinde “Ağır gelirse kalem pillerden birini çıkarabilirsiniz” gibi bir öneriye rastladım, bunun da baya ilginç geldiğini söylemeliyim. Eğer kaliteli ve hassas bir oyun mausu arıyorsanız bu cihazı tavsiye ederim. Piyasada ortalama 200 TL civarlarında satılıyor, ben araştırmalarım sonucu Gold’dan almayı tercih ettim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

19 Yorum

 1. Tahsin dedi ki:

  Abi bi çekilişle senin gazilerden bikaçını hediye etsen ya? :D Hayırlı olsun bu arada yeni mouse’un demeye dilim varmıyor ama.. :)

 2. ayti fatih dedi ki:

  Yarın bir göreyim bunu 100 liraya alırım belki senden nede olsa ikinci el :D

 3. Nuran dedi ki:

  şerefsiz oyuncakçı yeter artık dur
  (Yazarın annesi)

 4. hacı dedi ki:

  hocam mouse değil fare türkçemize sahip çıkalım

 5. Muhammet dedi ki:

  Locitek güzel fareler yapar amma velakin şu kablosuz fare olayına bir türlü alışamadım ben. Zırt pırt pili bitmelerinden ve kablolu farelerden (pillerden dolayı) daha ağır olmalarından bahsetmiyorum. Çok ufak gecikmeli çalışıyorlar. Normalde fark edilemeyecek düzeyde ancak fps oyunlarında ve online strateji oyunlarında bu durum hissediliyor. Kablosuz fareye alışmış insanlar için bu problem olmayacaktır ancak hem kablolu hem kablosuz farelerle içli dışlı olan birisi için bu durum gayet anlaşılır bir şekilde ortadadır.

  Kablolu fare her zaman favorimdir.

 6. Şenol Şengül dedi ki:

  Mouse boş ver Caner,ne oldu şu kırmızı tişört hediye etme işi?

 7. abdullah e dedi ki:

  logitech m705 vazgeçilmezim.

 8. DirtyMind dedi ki:

  Logitech G300 kullanıyorum, memnunum. Kablosuz değil ama olsun.
  Tasarımını çok seviyorum ben.

  (Kıskandım, o yüzden böyle yazıyorum. :D)

 9. Ahmet gülden dedi ki:

  Okuyunca yazmadan geçemedim, şimdiye kadar Microsoft’un birkaç faresini kullandım onlar da tek pille çalışabiliyor. Hatta belki tüm kablosuz fareler tek pille de çalışabiliyorlardır.

 10. Muhammet dedi ki:

  Selamlar ^^

  2 sorum var vaktiniz varsa:

  1) Mouse üzerindeki ledler kapatılıyor mu? Gece karanlıkta yanan mavi ledlerden nefret ederim ve sırf bu yüzden flash diskimi söküp içindeki mevi ledi kerpetenle kopartmışlığım var.

  2) “Ne var ki cihazların altına yerleştirdikleri kaygan olması gereken bölümler çok çabuk yıpranıyor ve bir süre sonra farenizin her hareketinde masayı zımparalamaya çalışıyormuşsunuz gibi “kıvvvvkh kıvvvvvkh” türü sesler duymaya başlıyorsunuz. Bu yeni cihazın altında malesef yine o malzemeye rastladım, umarım yine aynı şey başıma gelmez.”
  yazmışsınız. Yaklaşık aradan 1 yıl geçmiş. Korktuğunuz başınıza geldi mi?

  Şimdiden teşekküler. :)

 11. Caner Öncel dedi ki:

  Evet Muhammet yeşil / mavi ledler kapatılabiliyor. Kaygan bölümler ise benim gibi mouse pad kullanmayan biriysen 1 sene sonra şu şekilde görünüyor: http://prntscr.com/6okl3l :) Kayganlık bu sefer düşündüğüm kadar sekteye uğramadı fakat aşınma oluyor evet ama pad ile sorun olacağını sanmıyorum.

  Bir diğer konu da yazıdaki hatalı pil ömrü tespitimle alakalı. Ben sanırım o dönem sıradan pillerle test etmişim, bir süredir şarj edilebilir piller kullanıyorum ve bu şekilde kabul edilebilir derecede uzun bir kullanım ömrü oluyor.

  • Muhammet dedi ki:

   Ahhh, çok sağolasınız. Artık hiçbir bahanem kalmadı. ^^ Zaten sürekli mousepad kullanırım, mavi led konusunu da kabullenmeye hazırdım, “üzerini CD kalemiyle boyarım” diye düşünmeye başlamıştım ki kapanabilirmiş. Artık engel yok, ver elini sipariş.
   Bana yardımcı olurken yazı yazmakta kullandığınız elleriniz dert görmesin, Allah uzun ömürler versin, çok sağolasınız. :)

 12. Cansın dedi ki:

  Caner ya mouse arıyorum ama şöyle bir şey ; kablosuz olacak ama şarjı bittiğinde kabloyla çalışmaya devam edip hemde kendini tekrar şarj edecek. Böyle bir üründen bahsettiğini hatırlıyor gibiyim var mı bir fikrin?

  • Caner Öncel dedi ki:

   İşte o mouse G700:
   http://www.egonomik.com/2012/02/sizi-yeni-canavarimla-tanistirayim-logitech-wireless-mouse-g700/

   Yalnız malzeme kalitesi ve elde bıraktığı his hiç hoş değil onu söyeyebilirim. Ben hala bu G602’yi kullanıyorum. Dört tane şarjlı pil ile şarj cihazı aldım, ikili ikili değiştirerek kullanıyorum. Zaten pili de 2-3 aydan önce bitmiyor. Sana da böyle yapmanı önerebilirim.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir